פרץ והרצוג. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90
פרץ והרצוג. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

הבחירות החשאיות בכנסת לנשיאות המדינה יערכו רק במהלך שנת 2020, אבל במערכת הפוליטית – קלחת. חשיפת ערוץ 20 אמש ולפיה ח"כ עמיר פרץ החליט להתמודד לנשיאות עוררה מיני סערה במפלגת העבודה.

בעוד תומכיו של פרץ צהלו, בטענה שאין ראוי ממנו לרשת את כיסאו של ריבלין, הרי שפעילים התומכים בבוז'י הרצוג, זועמים על החלטתו של פרץ: "במפלגת העבודה יודעים שהרצוג מעוניין בתפקיד הנשיא ורוצה להמשיך את דרכו של אביו. אין מקום לשני מתמודדים לנשיאות מטעם אותה מפלגה ולכן אנחנו מקווים שפרץ יירד מהרעיון הזה ויתמוך בהרצוג לנשיאות".

פעיליו של פרץ טוענים מנגד שהוא בעל הסיכויים הגבוהים יותר לנצח בבחירות לנשיאות דווקא בגלל הרקע שלו והעובדה שהוא זוכה לפופולריות גבוהה במשכן הכנסת מצד ח"כים מסיעות שונות כולל מהמפלגות החרדיות והרשימה המשותפת.

לפי מה שמסתמן כעת, בבחירות לנשיאות יתמודדו שלושה (לפחות): פרץ, הרצוג ויו"ר הכנסת אדלשטיין שרואה עצמו מועמד המחנה הלאומי לתפקיד המכובד.

מלשכת ראש האופוזיציה, יצחק הרצוג, נמסר: "ח״כ הרצוג מעריך ומכבד את עמיתו ח״כ עמיר פרץ. כל הדיון על נשיאות המדינה הוא ביצה שלא נולדה. יש לנו נשיא נהדר שיכהן עוד ארבע שנים ומאחלים לו כל טוב. ראש האופוזיציה עוסק בימים אלו אך ורק בהכנה למושב הסוער הצפוי לנו בכנסת ובהכנת כוחה של המפלגה לבחירות הקרובות והחלפתו של נתניהו".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20