ישראל יהונתן הירש, קצין חרדי במילואים, הגיע ביום שישי לקניון 'שרונים' בהוד השרון, ולטענתו תושבת העיר תקפה אותו מילולית וכמעט דרסה אותו עם רכבה, רק בשל היותו חרדי.

בסרטון שפרסם ברשתות החברתיות הוא סיפר על האירוע: "כזה דבר עוד לא קרה לי, כנראה בגלל שאני לבוש כחרדי, מישהי הרשתה לעצמה כמעט להיכנס בי עם הרכב ולצעוק לי 'ימשתמט לך מהמדינה שלנו' ".

הירש סיפר: "אני שירתתי בצבא שירות מלא. חבל שמגיעים למקרים כאלה בגלל הסתה פרועה של גורמים כאלו ואחרים לקראת הבחירות. עם ישראל באו נעצור את זה כאן לפני שנגיע למקומות יותר גרועים. כואב לי הלה שזה מה שאני אמור לחוות כאן במדינת ישראל".

הירש התגייס לחטיבת הצנחנים שם כאמור שירת שרות מלא וכיום הוא קצין במילואים בסיירת חרוב בתפקיד רב צבאי.

בראיון לגלי ישראל אמר ישראל: "הוד השרון לא מתחרדת אבל אישה שנוסעת מרשה לעצמה לקלל ולהניף אצבע משולשת. העלבון הוא לא עלבון אישי הוא בשל היותי לבוש כחרדי. השנאה היא שנאה עיוורת. עשיתי שירות ביחידה מובחרת בצה"ל ואני עושה לא מעט ימי מילואים". הירש מוסיף: "שלחתי את הסרטון בוואטצאפ במטרה להעלות את המודעות. יש שיח של שנאה, האישה המשיכה בנסיעה בלי רצון לשמוע את הצד השני". הירש מסכם ומספר על החשש מתוצאות ההסתה: "יש הסתה פרועה שגורמת לכמעט מלחמת אזרחים".

 

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא