ממשל צפוי להודיע בימים הקרובים על מדיניות שתבטל את "" שדורשים הפלסטינים ואת מעמד מרבית המוגדרים "" ע"י אונר"א, כך על פי פרסום הערב (ש') של דנה ויס בחברת החדשות.

משרדי אונר"א בעזה. צילום: רויטרס

המדיניות החדשה הנוגעת לארגון אונר"א (ארגון סיוע של האו"ם הייחודי למוגדרים "פליטים ") תפורסם בתחילת חודש ספטמבר ותכלול מספר צעדים.

תחילה יפורסם דו"ח הנוגע למספר הפלסטינים שיוגדרו כפליטים. האמריקנים מדברים על כחצי מליון אנשים, כלומר עשירית מנתוני אונר"א המכירים בחמישה מליון פלסטינים כפליטים.

בנוסף, צפוי להודיע על שלילת ההגדרה של אונר"א לפליטים פלסטינים, על פיה מעמד הפליטות עובר בירושה. צעד נוסף הוא עצירת התקציב לארגון אונר"א ביהודה ושומרון.

עוד צפויים האמריקאים לבקש מישראל לשקול מחדש את המנדט שהיא מעניקה לאונר"א לפעול ביו"ש, זאת כדי לוודא שמדינות ערב לא יוכלו להעביר את הכסף לארגון במקום האמריקאים.

מטה אונר"א במזרח ירושלים. צילום: רויטרס

בירושלים רואים בכך מהלך היסטורי נוסף של טראמפ והצוות שלו שממשיכים להכיר במציאות כפי שהיא. אחרי שהסירו מהשולחן את עניין ההכרה בירושלים כבירת ישראל והעבירו את השגרירות, עכשיו הם למעשה מסירים מהשולחן גם את "זכות השיבה" שהיא אבן הנגף המרכזית בכל משא ומתן, ומאמצים לחלוטין את עמדת ישראל.

מהמועצה לביטחון לאומי בבית הלבן נמסר בתגובה לפרסום: "הממשל יודיע על המדיניות שלו לגבי ארגון אונר"א בזמן המתאים".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: רויטרס
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.