תפקחו את העיניים והביטו על החללים שסביבכם. שאלו את עצמכם איך אתם רוצים שהם ייראו בעתיד? הבית אולי מרגיש ריק, אבל יש לכך יתרונות: עכשיו הוא כולו שלכם ואתם חופשיים לעשות מה שמתחשק לכם – משינויים קוסמטיים קלילים ועד שיפוץ מקיף מהמסד עד הטפחות. אחרי שנים שהרצונות והצרכים שלכם חיכו במצב המתנה, כעת החיים שלכם – כולל הבית – חוזרים להיות שלכם. אז איך תרצו שהם ייראו ממחר?

אם אתם לא יודעים איפה מתחילים, יש כמה שאלות שיוכלו לעזור לכם להתחיל לתכנן.

איך אתם רוצים שהבית ייראה? האם אתם יכולים לתכנן את השינויים בעצמכם, או שדרושה עזרתם של מעצב פנים או אדריכלית? האם יש ברשותכם את התקציב הדרוש או שאולי נבון יותר לקחת הלוואה* לטובת השיפוץ? האם אתם רוצים שלנכדים יהיה מקום לישון אצלכם? האם אתם מתכננים לארח חברים לערבי ג׳ין וטוניק ומשחקי קופסה?

קחו כמה ימים לחלום בהקיץ ולהחליט על הדברים. ככל שמדובר בפרויקט שיפוץ, חשוב להבין בדיוק מה אנו מבקשים לשנות לפני שנכנסים לשלב הביצוע. כדאי להשקיע מחשבה לטווח הארוך – הן מהבחינה העיצובית והן בהיבטים המעשיים. אחרי הכל, בשעה שאתם רוקמים בדמיונכם את בית החלומות, חשוב שתקחו בחשבון את הצרכים העתידיים שלכם, כדי שתוכלו להזדקן בו בנוחות.

מחפשים השראה? יש לנו כמה רעיונות

הלב הפועם של הבית

המטבח, פינת האוכל והסלון היו ויישארו לב הבית. בשנים הבאות יתארחו בהם הילדים עם בני הזוג ובהמשך הנכדים. אתם יכולים לבחור בין חלל פתוח וזורם שרהיטים מגדירים את גבולותיו; להסתייע בקירות שיגדירו היכן יושבים בצוותא לשיחה ואיפה רובצים מול המסך; להתקין שולחן מתקפל על הקיר במטבח שבו אפשר לאכול ארוחות בשניים, ואליו יוכלו להסב מבקרים שיארחו לכם לחברה בזמן הבישולים; לרכוש שולחן אוכל עם אפשרות הרחבה לכלל המסובין הצפויים בליל הסדר; להתחדש בספה מפנקת להתכרבל עליה בערבים; לרצף את המטבח בפרקט חדש; להתחדש בגאדג׳טים ומכשירי חשמל חכמים, שימזערו את הטירחה וישבו את לבם של הנכדים; ועוד ועוד. אתם הבוס.

חדר שינה

תמיד חלמתם על חדר ארונות מרווח? על חדר רחצה צמוד? חשקתם במיטת ענק, אבל ״ויתרתם״ על החדר הגדול לטובת הילדים? זו ההזדמנות שלכם לתכנן את ״סוויטת החלומות״ שלכם.

מסיבת פיג׳מות

לא יכולים לחכות לרגע שבו הנכדים יבואו לבלות אצלכם את הלילה או את הימים נטולי המסגרות בחופשת הקיץ? אתם יכולים להפוך את אחד מחדרי הילדים לחדר נכדים צבעוני ומזמין, עם ארגז צעצועים, מיטת קומותיים, שטיחים ברי כיבוס וקירות בצבעי-מגנט לתליית היצירות מהגן.

חדר משלכם

זקוקים לחלל שקט ופרטי, שבו תוכלו סוף סוף להגשים חלום ללמוד לנגן בחליל? לחדר עם כורסה מפנקת, מדפי ספרים ומנורת קריאה? אולי לחדר עבודה, שבו ישכנו לבטח כל קלסרי הניירות, המדפסת ושאר ירקות? או למרחב בהיר ורגוע לתרגולי מדיטציה? ואולי תמיד חלמתם על קולנוע ביתי עם מסך ענק, מערכת שמע איכותית ומכונת פופקורן? זו ההזדמנות שלכם להגשים את החלום.

שלב התכלס

אחרי שסיימתם לדסקס ולתכנן הגיעה העת לעבור לצעדים מעשיים.

  1. ערכו רשימה מסודרת של כל הדברים שעומדים על הפרק: שינויים מבניים, פלטת צבעים, רהיטים חדשים, אנשי מקצוע.
  2. בצעו הערכה תקציבית בעזרת מחשבוני השיפוצים הקיימים ברשת, כמו זה למשל.
  3. בצעו סקרי שוק לגבי כל ההוצאות הגדולות. בהתבסס על הממצאים והמסקנות, ואם אתם זקוקים לפתרון מימון, נמליץ לכם להשוות בין מה שמציע הבנק שבו מתנהל חשבונכם לבין הצעות של גופים פיננסיים מורשים שמעניקים הלוואה חוץ-בנקאית.
  4. החלטתם לשכור אנשי מקצוע? קראו המלצות של לקוחות קודמים.
  5. קיבלתם הצעת מחיר מקבלן? אל תתפשרו על סגירת דברים בעל פה ובקשו חוזה מפורט וברור בכתב, שיכלול (בין היתר) מפרט טכני, סוגי ואיכות החומרים, גובה וחלוקת התשלום לפי התקדמות העבודה. מומלץ גם לוודא, שיש בחוזה סעיף המחייב את הקבלן לקבל את אישורכם לביצוע כל שינוי שעלול לצוץ במהלך העבודה.
  6. בקשו לראות תעודה מקצועית ואישור ניהול ספרים, ואל תתפתו לתשלום במזומן.

*בכפוף לאישור החברה ותנאיה. המלווה ישראכרט מימון בע"מ. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 

הפרסום איננו מהווה הצעה ו/או התחייבות למתן הלוואה/אשראי.*

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.