החלו מגעים בין צה"ל למשפחת אזריה במטרה להביא להרגעת הרוחות, בניית אמון ובחינת האפשרות להקל על אלאור, כך פורסם בחדשות 2.

בפגישה שהתקיימה אתמול (ב') בבסיס צבאי דנו הצדדים בדרכים לתווך בין הצבא למשפחתו של אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל. בפגישה נכחו אביו של אלאור – צ'רלי אזריה, מפקד חטיבת כפיר אלוף משנה גיא חזות ומזכ"ל האיגוד הלאומי אופיר סופר, ששימש בעבר כסגנו של חזות.

אלאור אזריה ואביו בבית הדין. פלאש 90
אלאור אזריה ואביו בבית הדין. פלאש 90

מצידו של צה"ל, הוצעה למשפחה התחשבות בחייל, הפחתת העונש אותו יקבל ואף הוזכר נושא החנינה – וזאת בתנאי והמשפחה תחליף את צוות ההגנה ותוותר על הערעור המתוכנן מצידה.

באיחוד הלאומי אמרו: "תומכים בכל יוזמה שתביא לסיום הפרשה שתהיה בהסכמת שני הצדדים".

שר הביטחון אביגדור ליברמן פרסם בשעות הצהריים פוסט בפייסבוק כשכתב: "לאור הפניות הרבות ללשכתי בענין אלאור אזריה אני אומר שוב כדי שיהיה חד וברור: מי שרוצה בטובתו של אלאור אזריה צריך עכשיו לשבת בשקט ולהפסיק את הרעש והמהומה. כולנו זוכרים שמדובר מצד אחד בחייל מצטיין ומן הצד השני במחבל שבא לרצוח יהודים. אנו עושים הכל על מנת לשמור על הערכים של צה״ל ועל החייל אזריה".

דובר צה"ל הכחיש את הדברים: "דובר צה"ל מבקש להבהיר כי לא יפרט את תוכן הפגישה שהתקיימה בין משפחתו של סמל אלאור אזריה ומפקדו אך מכחיש את הפרסום השגוי בחדשות 2 כאילו הוצעה הצעה באשר להקלה בעונש או ביחס לערעור או כהתערבות אחרת כלשהי בהליך המשפטי". עוד ביקשו להדגיש כי "סמל אלאור אזריה זכאי להליך משפטי נקי וחף מלחצים ומטופל על ידי מפקדיו באופן שוטף כמו כל חיילי צה"ל. עוד נציין כי סמל אלאור אזריה זכה לתנאים ראויים ואף מעבר לכך במהלך החודשים בהם שהה במעצר פתוח במחנה צבאי. מטרת הפגישה היתה לבחון האם נדרש סיוע כלשהו למשפחה".
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא