הקרב נגד פייסבוק ישראל צובר תאוצה. אתר חדש פוגע בפרטיותם של עובדי פייסבוק ישראל, זאת במחאה על התנהגות נציגי החברה בישראל. מאחורי האתר עומד הפרסומאי דורי בן ישראל. באתר ניתן למצוא בין השאר את פרטי הקשר של מנכ"לית החברה בישראל, עדי-סופר תאני, ג'ורדנה קוטלר מנהלת המדיניות והתקשורת של פייסבוק בישראל, אלעד ברינדט שביט – סמנכ"ל לקוחות של פייסבוק ישראל, ושל עובדים נוספים בחברה ובמשרד יחסי הציבור שלום תל-אביב, שייצג את פייסבוק בישראל מול התקשורת.

"המהלך הראשון של Bridges Will Burn, תנועת קונספט אקטיבית שהוקמה השבוע ומורכבת מכמה מהאנשים הטובים והממוקצעים ביותר בארץ ובעולם בעולמות הקריאייטיב, אסטרטגיה, יח"צ ותוכן, שתורמים מזמנם, כשרונם ומניסיונם בכדי לאזן את יחסי הכוחות בין הציבור לתאגידי הענק", הסביר הבוקר בן ישראלי בפוסט ארוך, שהוסר זמן קצר לאחר פרסומו.

צילום מסך: קונטקט פייסבוק
צילום מסך: קונטקט פייסבוק

"גוגל ופייסבוק, שמגלגלות מיליארדי שקלים מדי שנה בישראל, ללא תשלום מס, ללא שמץ של אתיות, הגינות או אכפתיות כלפי המשתמשים שלהן, נהנו מספיק זמן מפעילות ללא רגולציה ופיקוח, תוך ניצול אגרסיבי וציני של המונופול שלהן, שמצליח לכופף אפילו גופי תקשורת גדולים, פוליטיקאים ומחוקקים. כשחברה מסחרית נוהגת בכם בצורה לא ראויה, רובכם רץ לעשות שיימינג, לשלוח מיילים זועמים, לצייץ בטוויטר, להעלות סטטוסים, להתקשר להתלונן. אבל איכשהו, כשזה מגיע לחברות המתעללות הגדולות ביותר בעולם, אלה שפוגעות בזכויות הכי בסיסיות שלנו כמו פרטיות וחופש הביטוי, אלה שמגלגלות מיליארדים ומשלמות פחות מס ממחלק עיתונים, אלה ששופכות את הדם של כולנו ויוצרות קרע בלתי ניתן לאיחוי בחברה רק לשם התעשרות, זוכות דווקא להבנה ולשתיקה רועמת מצדכם.

"במהלך צוק איתן, אימהות שאיבדו את ילדיהם בלחימה, התקשרו אלי בוכיות, והתחננו שאסייע להן בפנייה לפייסבוק למען זו תסיר את התמונות של ילדיהם המתים שהופצו על ידי טרוריסטים ברחבי הרשת במטרה לחגוג את ההרג, את השנאה, את העצב והיגון, ולהרוג בפעם שנייה לא רק את אותם חיילים אלא גם את בני משפחותיהם ואת כולנו. לפני שבועיים פנתה אלי אם שהבת שלה ז"ל התאבדה לפני מספר חודשים. כל מה שהיא ביקשה הוא שפייסבוק תסיר את שני הפרופילים של הבת, בכדי שהלב של המשפחה לא יצטרך להיקרע בפעם השנייה כשיגיע יום הולדתה ופייסבוק תציע להם לאחל לה מזל טוב. אף אחד בפייסבוק לא התייחס לבקשה שלה. אז עזרתי לה ואני שמח שהצלחתי למנוע צער לב נוסף לאדם".

1.7 מיליארד לקוחות, 0 אחריות

"פייסבוק היא כנראה החברה היחידה בעולם שיש לה 1.7 מיליארד צרכנים ושאינה מעניקה להם שום תמיכה או שירות", נכתב באתר, "לא נאפשר עוד לפייסבוק להתנהג כביריון הגדול בעולם מבלי לקחת על עצמה טיפה של אחריות".

לאתר קונטקט פייסבוק לחצו כאן

"כפלטפורמת המדיה והתוכן הגדולה בעולם, פייסבוק עושה הכול בכדי להתנער מהאחריות היא אינה פועלת למחיקת הסתה וקריאות לאלימות גם אם היא מצהירה שכן, היא אינה פועלת במתן שירות או תמיכה כלשהם לגולשיה המרובים, היא אינה עונה לעיתונאים ומתנערת מכל אחריות משפטית, חברתית ותאגידית והיא אינה מעמידה פרטי יצירת קשר ברורים, גם במקרים בהולים".

מחאה נגד פייסבוק. יצירה: אור רייכרט
מחאה נגד פייסבוק. יצירה: אור רייכרט

הקבוצה מסבירה כי "אתר Contact Facebook אינו שייך או מופעל על ידי פייסבוק. האתר הוקם על ידי זרוע ביצועית בשם Bridges Will Burn מיסודם של קבוצת אנשי קריאייטיב ואסטרטגיה שמאסו במונופולים ותאגידי ענק שמסרבים לקבל אחריות". באתר מסייגים ואומרים "בטרם יצירת קשר עם אחד מעובדי פייסבוק יש לבקר במרכז העזרה הרשמי של פייסבוק, שם תמצאו תשובות למרבית השאלות הנפוצות".

שעות ספורות לאחר שהאתר פורסם, פייסבוק חסמה את החשבון של בן ישראל ל-30 יום והסירה את הפוסט שמפנה גולשים לאתר. האתר עצמו עדיין קיים. בנוסף, משתמשים שניסו לשתף את הקישור דיווח כי האפשרות נחסמה לחלוטין.

תגובות פייסבוק ישראל ושלום תל אביב טרם התקבלו