בקטלוניה מגיבים היום (רביעי) להתבטאותו של נשיא המדינה ראובן ריבלין נגד עצמאות המחוז האוטונומי. כך דיווח איתמר אייכנר ב-ynet. על פי הדיווח בחשבון הטוויטר של האסיפה הלאומית בחבל הארץ צוייץ: "מבוכה ישראלית על התנהגותו של הנשיא ריבלין בספרד בקשר לקטלוניה. רק שר החוץ וראש הממשלה נתניהו יכול להביע דעה בנושא. תפקידו של נשיא ישראל פרוטוקולארי בלבד".

אתמול (שלישי) נאם ריבלין בפני הסנאט הספרדי במדריד ובהתייחסות למשבר הנוכחי במדינה סביב הכרזת העצמאות של קטלוניה אמר: "ספרד היא מדינה אחת עבורנו, ישות מדינית ריבונית אחת, וכל הבעיות עמן היא מתמודדת בימים אלה הן פנימיות. היחסים שלנו עם כל אזרחי ספרד יקרים לנו, ואנו מתפללים שהאתגר הנוכחי ייפתר בהבנה".

בנוסף בעת שהתארח הנשיא לארוחת ערב אצל פליפה מלך ספרד ביום שני, אמר למלך: "ספרד היא מדינה אחת עבורנו, ואתה המלך מסמל את אותה אחדות. כל אזרחי ספרד יקרים לנו ואנו מקווים ומתפללים שכל מחלוקת תיפתר בדרכי שלום".

אמש השתתפו נשיא המדינה ורעייתו נחמה בקבלת פנים לכבוד מלך ספרד פליפה השישי, ומלכת ספרד לטיסיה אורטיס רוקסולנו, בנוכחות ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי ורעייתו, ובהשתתפות ראשי הקהילה היהודית, וראשי הארגונים התורמים לקהילה היהודית בספרד ולמוסדותיה.  

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20