מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה פרסם הבוקר (ראשון) את הנתונים העדכניים על המשך התפשטות המחלה, מהם עולה כי ביממה האחרונה אובחנו 1,147 חולים חדשים. מספר החולים הפעילים הכולל במדינת ישראל עומד על 18,703, בהם 132 חולים במצב קשה. מספר הקורבנות של הנגיף עד כה עומד על 355, ומספר המחלימים עלה ל-19,010.

ביממה האחרונה בוצעו 17,587 בדיקות לגילוי הנגיף, כאשר עד כה בוצעו 1,178,447 בדיקות במדינת ישראל. קצב גידול היומי הממוצע של החולים עומד על ארבעה אחוזים, ומספר הימים להכפלת מספר החולים עומד על 18. מרבית החולים החדשים (35 אחוזים) הם בני 20 עד 49, ואחריהם נמצאת קבוצת הישראלים בני פחות מ-19. מספר החולים הקשים החדשים עומד על 12.

פרופ' רביד ממעייני הישועה מוסר כי:" בגל הנוכחי יש אצלנו יותר חולים מהגל הקודם,אבל מספר החולים קשה נמוך בצורה משמעותית. יש כעת רק 3 מונשמים".

עוד נמסר מבי"ח מעייני הישועה כי 20%  מהיולדות נמצאו נשאיות קורונה.

 

נוסיף ונאמר כי הקפיצה המשמעותית במספר בדיקות הקורונה היומיות עלול להביא לקריסת המעבדות ולזריקת בדיקות לפח, כך מזהירות קופות החולים. על רקע זה מתרבות הטענות לעיכובים חמורים במתן תוצאות הבדיקה.

ביום חמישי האחרון נרשם שיא של 28,665 בדיקות ביממה, חודש קודם לכן בוצעו 14,817 בדיקות – עלייה של 93 אחוז. "אנחנו עובדים הרבה מעבר ליכולות", אומר בכיר באחת מקופות החולים. "אם לא יגבילו את ההתוויות זה עניין של זמן עד שיתחילו להיזרק בדיקות, ומעבדות יתחילו לקרוס".

בתוך כך, ועל רקע מצוקת מערך החקירות האפידמיולוגיות של משרד הבריאות, פרסם המשרד הנחיות חדשות שצפויות לצמצם משמעותית את מספר האנשים שיוכנסו לבידוד בעקבות מגע עם חולה מאומת. לפי ההנחיות שייכנסו לתוקף כבר היום, חקירה אפידמיולוגית של חולה סימפטומטי תתמקד בקורותיו ארבעה ימים אחורה, וחקירה של חולה א־סימפטומטי תתמקד בטווח של עשרה ימים. זאת בניגוד לנוהל עד כה, שחייב מעקב רטרואקטיבי של שבועיים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.