בבוקר אחד בשנת 1990, התפרצה אצל אלונה שכטר, מייסדת מותג חברת קוסמטיקה, מחלת הפסוריאזיס. לאחר מספר חודשים של טיפולים באמצעות קורטיזונים והקרנות המחלה כיסתה 80% מחלקי גופה: "מאותו היום יצאתי למסע ריפוי שכלל אשפוז בבתי חולים, ביקורות אצל מיטב מומחי העור בישראל ועד להקרנות על מנת להקל על הסבל הקשה שבו הייתי נתונה", היא מספרת. אלונה חיפשה ללא לאות מענה למחלה שתקפה אותה וממנה סבלה, עברה בין בתי חולים ורופאים רבים עד שפגשה בד"ר רבינוביץ', המתמחה בצמחי מרפא על פי תורתו של הרמב"ם. הד"ר רקח עבורה משחה המכילה ריכוז גבוה של צמחי מרפא ותוך מספר חודשים העור היה נראה בריא לחלוטין. "כאשר המחלה נסוגה החלטתי לצאת במסע נפש: לספר את הסיפור שלי לנשות העולם וכן להעביר הלאה את הבשורה באמצעות קו מוצרים ייחודי על שמי". וכך, היא רכשה את הפורמולות ופיתחה אותן לכדי מוצרים מוגמרים נעימים למגע ובעלי ריח טוב.

הרמב"ם, היה החלוץ המוכר ביותר בנושא הרפואה המונעת, כששירת כרופא הסולטן של מצרים כאלף שנים לאחר הספירה. בספרות המורחבת אודותיו מסופר כי הרמב"ם הציע לקהל הרחב עצות בסיסיות לחיים בריאים שנכונותם תקפה עד היום ברפואה המודרנית. בכתבי הרמב"ם מתוארים מאות צמחים רפואיים ביניהם האכילאה הריחנית, מור ולבונה, מרווה, בבונג ועוד הרמב"ם המליץ לצרוך את צמחי המרפא על מנת לרפא את הגוף והנפש.  

אלונה שכטר. צילום: יח"צ

 

במה מסייעים הצמחים?אילו בעיות עור ניתן לרפא?

 שימוש בשילוב הנכון של צמחי המרפא בריכוז גבוהה יוצר אפקט של רופי לשלל מחלות העור- בדיוק כמו בימי קדם. האמנם הטיפול קצת יותר ממושך אך עשוי מחומרים טבעיים. ניתן לרפא מגוון רחב של בעיות עור בעזרת הצמחים וגם כמו בעבר הם מרפאים מגוון רחב של בעיות ופריחות שונות- כמו אטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס אקנה וכדומה.

ומה לגבי נשירת שיער?

צמחי המרפא בשילוב שמנים שונים יידועים גם כאלו המסייעים במניעת נשירה או חיזוק השערה, כמובן שלא ניתן למנוע לחלוטין את הנשירה אך ניתן לחפש פתרונות שונים שיועילו. חיזוק השורש והקצוות, יצירת מראה מבריק ורכות יכולה להיקבע בעיקר בעקבות שימוש בחומרים שונים לשיער. שמנים מסוגים שונים וריכוז של צמחי מרפא יגרמו לשינוי.

ואקנה?

פצעי בגרות הם תופעה שכיחה למתבגרים ולמבוגרים העוברים שינויים הורמונליים- הפצעונים השונים המופיעים על גבי העור יכולים להפוך לצלקת לכן חשוב לחטא את אותם הנגעים בכדי להפחית זיהומים ורק אז למרוח תרחיפים שונים לייבוש המפעים.  

קצת עצות מעשיות

ואם אתן רוצים המלצות מיוחדות, הנה כמה באדיבותה של שכטר:

קמטים- שמן נר הלילה בשמן נר הלילה ישנם מגוון רחב של חומצות אמינו, מינרלים וויטמינים אשר תורמים רבות לגוף האדם.אחת החומצות החשובות היא חומצת הגמה לינולאית אשר נחשבת לנדירה בעולם הצומח, חומצה זו מחזקת את מערכת החיסון ובעלת תכונות בריאותיות מעולות.מכיל מספר רב מאד של חומצות שומן בלתי רוויות החיוניות לחיזוק התא, הזנתו והחייאתו.

פיגמנטציה- פטריית מוצטקי-  פטריית המוצטקי ידוע בענף הקוסמטיקה כחומר אנטי אייג'ינג אשר תורם להפחתת סימני הפיגמנטציה. התמצית משפרת את המראה הכללי של העור, מחליקה אותו ומותירה אותו בעל גוון אחיד.

פסוריאזיס- מור ולבונה בלזם- הוא מכיל בתוכו מגוון רחב של צמחי מרפא בשילוב של מינרלים מים המלח אשר ביחד מסייעים רבות לשימור עור הגוף, להזנתו ולחידוש התאים

 

והחדשות: קרם פילינג מפנק

קרם פילינג של אלונה שכטר. צילום: יח"צ

 

כעת משיקים בחברה קרם פילינג מפנק. קרם הפילינג גוף של חברת אלונה שכטר מסיר את תאי העור המתים בצורה יעילה ביותר. הוא מנקה את העור ברמה יסודית וניתן לראות את השינוי שיוצר המוצר לעור כבר מהשימוש הראשון. הוא תורם רבות לזרימת הדם והחמצן בגוף, כמו כן עיסוי עם קרם זה משיב לעור את הלחות, הגמישות והרכות שהוא מאבד עם הזמן. הקרם מסיר תאים מתים, מחדש תאי העור, מפחית סימני צלוליטיס ומתיחה, שומר על לחות העור ובכללי מתאים לכל סוגי העור.

רכיבים עיקריים: אבקת גלעיני משמש ודונג דבורים.

כמות: 250 מ"ל

מחיר: 120 ₪

לפרטים נוספים לחצו כאן

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20