ארבעה בתי ספר יהודיים, קמפוס של האוניברסיטה היהודית ובית כנסת באזור ניו יורק, נסגרו כתוצאה מחשיפה לוירוס הקורונה. הצעדים ננקטו לאחר ששתי משפחות יהודיות נדבקו בוירוס.

עו"ד בשנות החמישים לחייו מאושפז במצב קריטי, בעוד שאשתו ושני ילדיו שנדבקו נמצאים בבידוד. שכנים של המשפחה, בני זוג בשנות הארבעים לחייהם ושלושת ילדיהם אף הם נדבקו ונמצאים בבידוד.

ביום שלישי הורו השלטונות לבטל את הלימודים באדקמיית סע"ר בשכונת ריברדייל, בית הספר בו לומדת הילדה של החולה. גם בית הספר היסודי של ווסטצ'סטר והאקדמיה התורנית של ווסטצ'סר המשמשים את הקהילה ביטלו את הלימודים. כמו כן, בית הכנסת ישראל הצעיר של ניו רושל בו מתפללת המשפחה, קיבל הוראה לבטל את התפילות והאירועים וכל 600 המתפללים נדרשים להיכנס לבידוד.

הודעת בית ספר סע"ר על ביטול הלימודים

גם בישיבה יוניברסיטי, האוניברסיטה בה לומדים רבים מבני ובנות הקהילה האוקטודוקסית בארה"ב, הוחלט על ביטול הלימודים. אחד מהנדבקים הוא סטודנט באוניברסיטה. הישיבה התיכונית של מנהטן הנמצאת בקמפוס ביטלה את לימודים.

בתוך כך, מארגני כנס האיפא"ק, שדולה אמריקאית פרו-ישראלית, הודיעו למשתתפים שחברי המשלחת מניו יורק היו בקשר עם נדבקי קורונה. יחד עם זה, לפי שעה לא ידוע על משתתף בפועל שנדבק מהוירוס. כ-18,000 איש השתתפו בכנס השנתי של השדולה בשבוע שעבר בוושינגטון. משרד הבריאות המקומי סיווג את הכנס בסיכון נמוך ומארגני הכנס נקטו באמצעי זהירות כדי לצמצם את החשיפה.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.