דף הבית > אקטואליה וחדשות > הקבינט מתכנס בשעה זו בעקבות הרציחות באזור חברון

הקבינט מתכנס בשעה זו בעקבות הרציחות באזור חברון

נתניהו וליברמן אישרו בניית 42 יח"ד בקרית ארבע. מועצת יש"ע בתגובה: לעג לרש

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור וליברמן החליטו אתמול (שישי) לאשר מכרז לבניית 42 יחידות דיור חדשות ביישוב קריית ארבע, הסמוך לחברון. עשרות יחידות הדיור ייבנו באזור בו מתגוררת משפחתה של הנערה הלל יפה אריאל, שנרצחה לפני יומיים לאחר שמחבל פרץ לביתה ודקר אותה למוות כשהיא ישנה בחדרה.

מועצת יש"ע: החלטת נתניהו לעג לרש
מועצת יש"ע: החלטת נתניהו לעג לרש

המכרז המדובר כבר פורסם לפני שנה וחצי ומאז היה בהקפאה, ואתמול הוא אושר כאמור על ידי ראש הממשלה ושר הביטחון.

במועצת יש"ע לא מרוצים מהצעדים הדלים של הממשלה ומסרו בתגובה: "זו אינה תשובה התיישבותית הולמת אלא לעג לרש, אישור מצומצם זה אינו מהווה שינוי מגמה. יחד עם הפעולות הצבאיות והביטחוניות שנעשות במרחב חברון חייבת לבוא פעולה התיישבותית ציונית חזקה ואמיתית על ידי אישור אלפי יחידות דיור וקידום פיתוח תשתיות התישבותיות במרחב. רק מהלך כזה יהווה תשובה ציונית הולמת לטרור"

צילום: דוברות כב"ה יו"ש תחנה אזורית יהודה
צילום: דוברות כב"ה יו"ש תחנה אזורית יהודה

כמו כן הוחלט להטיל כתר על אזור חברון ולבטל היתרי עבודה לכפר בני נעים, כ 2800 אישורים.

בתום עבודת מטה הוחלט גם להקים בית קברות לגופות מחבלים. אתמול גם הורה נתניהו להגדיל את סכום הכסף שיקוזז מכספי המיסים של הפלסטינים.

ביבי ובנט
יפגשו הערב בקבינט

בתוך כך הקבינט המדיני ביטחוני יתכנס הערב בשעה 22:00 לדון בפעולות שינקוט צה"ל בעקבות רצח מיכאל מרק, אב לעשרה ילדים, תושב עתניאל, ביום שישי.

השר נפתלי בנט חבר הקבינט פרסם מיד אחרי הפיגוע בשישי את תוכניתו למיגור הטרור. בין ההצעות שפרסם בנט: מעצר וכלא למשפחה או גירוש. הרס מידי של אלפי המבנים הבלתי חוקיים המאושרים להריסה ביוש (בב״חים), עוצר מוחלט על הכפר וסביבתו.  בנוסף הציע השר לפגוע ביכולת ההסתה ברשתות החברתיות "לכבות את הפייסבוק האינטרנט ו3G בכל מרחב הר חברון. כפעולה מניעתית, לא כענישה. הפייסבוק הוא כלי ההסתה המרכזי בגל הטרור הויראלי." אמר בנט

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א