דף הבית > אקטואליה וחדשות > הקבינט: לא יוחזרו עוד גופות מחבלים

הקבינט: לא יוחזרו עוד גופות מחבלים

הקבינט המדיני-בטחוני קבע מדיניות חדשה לפיה לא יוחזרו גופות מחבלים רוצחים לידי החמאס, וזאת כחלק מהאסטרטגיה הנבנית להחזרת גופות חללי צה"ל אורון שאול והדר גולדין ז"ל

בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שהתקיימה היום (א') עלה על סדר היום לראשונה מזה שנתיים וחצי נושא החזרת גופות חללי צה"ל אורון שאול והדר גולדין הי"ד, כמו גם האזרחים המוחזקים בשטחי רצועת עזה.

הדיון התקיים בעקבות משבר האמון בין משפחות החיילים לבין ראש הממשלה נתניהו, וזאת בעקבות כך שנושא גופות החללים המוחזקים בידי החמאס לא נכלל בהסכם הפיוס עם טורקיה, כך פורסם ב"רשת".

החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל
החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל

במהלך הישיבה החליטו חברי הקבינט לגבש תכנית פעולה לקידום הנושא. כמו כן, גובשה מדיניות לפיה לא יוחזרו עוד גופות מחבלים שנהרגו במהלך ביצוע פיגועים לידי החמאס, ובמקום זאת ייקברו.

רק במהלך החודש שעבר פורסם ב"הארץ" כי במהלך ישיבת קבינט אמר שר הביטחון ליברמן כי הוא מתנגד להחזרת גופות המחבלים בטענה שמהלך כזה יצמצם את כמות הפיגועים בכך שיגביר את ההרתעה בקרב המחבלים. מצד שני תמך האלוף אלון, שייצג את צה"ל בישיבה, בהחזרת גופות המחבלים לחמאס והסביר זאת בכך שהחזקת הגופות רק תגביר את המתיחות במה שיוביל לפיגועים נוספים.

מה שהוחלט בסיום הישיבה הקודמת היה שהחזרת גופות המחבלים תהיה בהתאם לשיוך הארגוני שלהם כאשר גופות מחבלי חמאס לא יוחזרו, בעוד שאר גופות מחבלים מארגונים אחרים – יוחזרו.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם

אולי יעניין אותך גם

בדרך לאו"ם: כל האתגרים הצפויים לנתניהו

המשבר מול רוסיה ילווה את נתניהו גם בביקורו בניו יורק שיחל בשלישי. הוא ייפגש בשולי העצרת המרכזית של האו"ם עם הנשיא טראמפ, נשיא מצרים א-סיסי ושורה של מנהיגים נוספים