ראש הממשלה וחברי הקבינט המדיני-ביטחוני בסיור בגבול הצפון, פברואר, 2018. צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

על רקע הדיווחים על תקיפה נרחבת של בסיסי צבא בעומק סוריה, זומנו לפני שעה קלה חברי הקבינט המדיני-ביטחוני לישיבה דחופה בבסיס הקריה בתל אביב

נושא הישיבה עמום, אך לפי פרסום בערוץ 10 כותרת הדיון היא עדכון מודיעיני על הסכם הגרעין עם איראן. בתוך כך, הערב יפתח מושב הקיץ של הכנסת (שידור ישיר בערוץ 20, החל מהשעה 17:30) כאשר ראש הממשלה צפוי לנאום אך, מן הסתם, לא יתייחס להתפתחויות האחרונות בסוריה.

הפיצוץ בבסיס צבא אסד סמוך לחמה, כפי שתועד ע"י אזרחים סורים

 

הלילה הותקפו מספר בסיסי צבא סמוך לערים חמה וחאלב בסוריה. על פי דיווחים במדינה, תשעה טילים שנורו מבסיסים של ארה"ב ובריטניה בירדן הפציצו שני בסיסים של צבא אסד שבהם שוהים חיילים סוריים וכן כוחות משמרות המהפכה האסלאמית של איראן. לפי דיווחים שונים, בתקיפה התפוצצו מחסני נשק. כלי התקשורת באיראן מדווחים על 18 הרוגים מאזרחיהם, אולם מקור צבאי איראני בכיר מסר לסוכנות הידיעות האיראנית כי הם "מכחישים כי התבצעה תקיפה כלשהי על כוחותינו בסוריה". הדיווחים סותרים אודות מספר ההרוגים הכולל, אך המספר נע בין 26, 38 ו-40 הרוגים בסך הכל וכ-40 פצועים. נשיא סוריה בשאר אל-אסד הגיב היום לתקיפה ואמר כי "מדינות עוברות לתוקפנות ישירה נגד סוריה".

מבנה בכפר אל-מאלכיה הסמוך לשדה התעופה בחאלב. תמונה: U-News
מבנה בכפר אל-מאלכיה הסמוך לשדה התעופה בחאלב. תמונה: U-News
ההריסות במבנה בכפר אל-מאלכיה הסמוך לשדה התעופה בחאלב. תמונה: U-News
ההריסות במבנה בכפר אל-מאלכיה הסמוך לשדה התעופה בחאלב. תמונה: U-Newsמערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20