הצעה לתיקון חקיקה של תחמיר עם תוקפי בע"ח בשירות המשטרה, בהם סוסים וכלבים, ל-4 שנות , כך עפ"י פרסום היום (ה') בידיעות אחרונות.

מפגים מתעלל בסוס משטרתי. צילום: רויטרס

בעקבות פנייתם של ארגוני זכויות בעלי חיים בבקשה להפסיק את השימוש בחיות בשירות כוחות הביטחון, החליטו במשרד להחמיר את הענישה. זאת לאחר שפורעים שהיו מודעים להשלכות של פגיעה בשוטר העדיפו לפגוע בבע"ח. יש לציין כי עפ"י חוק העונשין, תקיפת שוטר דינה מאסר עד 3 שנים ותקיפה בנסיבות מחמירות עונשה מאסר עד 5 שנים.

כך למשל, סוחרי סמים שרצו להבריח סחורה לכלא הרעילו את כלבי השמירה. פורעים בהפרות סדר השליכו אבנים, מקלות או התיזו נוזלים לעיניי הסוסים המשטרתיים ואף משכו בזנבותיהם.

עד כה, מכח חוק 'צער בעלי חיים' העונש המירבי למתעלל בבעל חיים עמד על עד 3 שנות מאסר או קנס. 4 שנות מאסר נגזרו על מי שעבר עבירה זו תוך גרימת סבל חמור בכוונה.

"בעלי החיים שבשירות המדינה מסייעים לגופים השונים שביצעו המשימות המוטלות עליהם", כך כתב השר לביטחון פנים לשר החקלאות אורי אריאל. ארדן ציין כי "כיום אין בחוק התייחסות מיוחדת לפגיעה החמורה בבעל חיים בשירות המדינה – על אף שזו נדרשת וחיוני". לדבריו, "בעלי החיים שלנו מגינים על הציבור יום יום ולצערנו הם מותקפים באכזריות לעיתים על ידי פורעי חוק ולכן ראיתי חובה מוסרית להגן עליהם ולקבוע ענישה משמעותית למי שפוגע בהם".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא