7:39 22/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הצעת חוק: פעילי BDS לא יורשו להיכנס לישראל

הצעת חוק: פעילי BDS לא יורשו להיכנס לישראל

ועדת הפנים של הכנסת אישרה בהליך ראשוני את ההצעה של ח"כ בצלאל סמוטריץ' שאמורה למנוע כניסת פעילי BDS לארץ

הבוקר (ב') אישרה ועדת הפנים של הכנסת ברוב של 9 מול 3 את הצעת החוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), לפיה, פעילי BDS התומכים בחרם על ישראל לא יורשו להיכנס לארץ.

את הצעת החוק הראשונית יזם חבר הכנסת לשעבר ינון מגל באוקטובר 2015. מגל אמר בזמנו: "אישור הצעת החוק הוא דבר מתבקש. לא ייתכן שאדם שמנסה לפגוע במדינת ישראל יוכל להיכנס אליה באופן חופשי. מי שקורא לחרם על ישראל מפעיל נגדה טרור לכל דבר ולא יעלה על הדעת שיינתן לו להסתובב ברחבי המדינה ללא הפרעה".

סמוטריץ' צדק. צילום: פלאש 90
ח"כ סמוטריץ'. "הצעת חוק פשוטה וטריוויאלית". צילום: פלאש 90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גם אז, ועדת הפנים של הכנסת אישרה את החוק בהליך ראשוני, אולם הליך החקיקה נעצר. היום ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיש הצעה מחודשת לקידום החקיקה. "אישרנו היום לקריאה ראשונה הצעת חוק פשוטה וטריוויאלית שמשקפת בריאות טבעית של מדינה שאוהבת את אוהביה ונלחמת באויביה" אמר סמוטריץ'.

בתוכן הצעת החוק נכתב: "בשנים האחרונות גוברות הקריאות לחרם על מדינת ישראל. נראה כי זוהי חזית חדשה של מלחמה נגד ישראל, אשר עד כה נמנעה המדינה מלהיערך אליה כראוי. הצעת חוק זו באה למנוע מאנשים או מנציגים של חברות, עמותות וארגונים הקוראים לחרם על ישראל, לפעול בתוך שטחי מדינת ישראל לקידום רעיונותיהם".

ח"כ הכנסת ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) הפר את הסדר במהלך הדיון, והוצא ע"י יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם (הליכוד). "בכל הזדמנות ח"כ זחאלקה מכפיש את המדינה והוא עושה זאת בצרחות, באלימות. אני לא מאמין שיש מדינה אחת בעולם שלא הייתה שמה אותו מאחורי סורג ובריח בדיוק כמו את מורו ורבו עזמי בשארה. הוצאתי אותו כי הוא איש אלים. יש לו הרבה שנאת ישראל" אמר ח"כ אמסלם.

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_11

"חייתי 16 שנים כהלום קרב תחת הרדאר של המערכת"

היום תושק שדולה למען הלומי קרב במטרה למנוע סחבת ביורוקרטית, מציאת תעסוקה לנפגעים, הענקת טיפול וכו'. ח"כ שרן השכל והלום הקרב אורן אור ביטון הגיעו לאולפן 'היום הזה'