אמש הגיש יו״ר סיעת '', ח״כ בקשה להקדמת הדיון להצעת חוק העונשין תיקון – גזר דין עונש מוות למורשע ברצח בנסיבות טרור . ההצעה הוגשה לאחר שקיבלה את אישור . ליברמן: "העונש יהיה כלי הרתעתי משמעותי".

מטעמו של ח"כ אילטוב נמסר כי "למרות הטרור והפיגועים הנוראיים שמדינת ישראל חווה מיום הקמתה, פיגועים שלחלקם היינו עדים רק לאחרונה, קיים פער גדול בין המציאות הנוכחית וההתמודדות הנדרשת עימה לבין הענישה הקיימת".

שר הביטחון ליברמן. צילום: הלל מאיר TPS
ליברמן. צילום: הלל מאיר TPS

עוד בנימוקיו של חה"כ להעלאת הצעת החוק על סדר היום נכתב כי: "שחרור מחבלים, בהם מחבלים שביצעו את הפיגועים הנוראיים ביותר, מעביר מסר הפוך לחלוטין מזה שנדרש במלחמה בטרור, פוגע קשות בהרתעה ומעודד את הטרוריסטים".

"החוק הנ"ל הינו בעדיפות ראשונה ואנו רואים בו ערך עליון", נמסר.  "כמו-כן, זה הוא אינטרס לאומי ממדרגה ראשונה וישנה דרישה ציבורית רחבה, הן מצד המשפחות השכולות אשר סובלות באופן יום יומי מהטרגדיה הנוראית של רצח יקיריהן ומהענישה הלא מספקת של הרוצחים, והן מכלל האזרחים במדינה, אשר חיים באיום מתמיד כי בכל רגע נתון עלולים להשתחרר מהכלא מחבלים עם דם על הידיים".

שר הביטחון אמר כי "עונש מוות למחבלים יהיה כלי הרתעתי משמעותי". עוד הדגיש השר כי "אסור לנו לאפשר שמחבלים ידעו שאחרי רצח שביצעו, הם יישבו בבית הסוהר, ייהנו מתנאים כאלו ואחרים ואולי ישתחררו בעתיד. המאבק שלנו בהם חייב להיות נחוש מאוד".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא