ח"כ (הליכוד) הגיש הצעת חוק שתחייב את כל הרשויות המקומיות בארץ לקרוא לפחות מוסד ציבורי אחד על שם ראש ממשלה או נשיא מנוח. ההצעה, אליה הצטרף גם יו"ר הכנסת , תעלה להצבעה ביום ראשון בוועדת שרים לענייני חקיקה.

בקרוב מתנ"ס ע"ש בגין? כפר קאסם. צילום: פלאש 90
בקרוב מתנ"ס ע"ש ? כפר קאסם. צילום: פלאש 90

ההצעה אינה מציינת במפורש אך הדבר משתמע מדברי ההסבר בהם נכתב כי "גם כיום ישנן ערים שכלל לא הנציחו ראשי ממשלה ונשיאים שנפטרו באמצעות קריאת מוסדותיהם הציבוריים על שמם". מטרת ההצעה לפי דברי ההסבר היא  "להנציח ולכבד את המורשת של הנהגת המדינה, נשיאי המדינה וראשי ממשלה שמתו, באופן אחיד וממלכתי תוך הגשמת ערכים היסטוריים של שימור המורשת הישראלית".

" בעלי תעודות זהות כחולות הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. זה מצב בלתי נסבל שהם ידרשו זכויות מבלי שיכירו במדינה ובמנהיגיה", מסביר ח"כ חזן."כשילדי היישובים הערביים יתהלכו ברחובות על שמם של בגין, , , ורבין, החיבור שלהם למדינת ישראל כמדינת העם היהודי תהיה בלתי נמנעת. אין פה עניין של התרסה, אלא כיבוד לבבות".

חזן מציין כי "ראשי ממשלה ונשיאים שבאו מהימין הפוליטי לא קיבלו שווה לאלו שבאו מהשמאל. אפשר לספור על עשר אצבעות את מספר הרחובות שמנציחים את ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר, ואני רוצה שתהיה אחידות, בכל מקום".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.