מחר (א') תעלה להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה הצעת החוק שיזמה ח״כ שרן השכל (ליכוד), חברת ועדת חוץ וביטחון, להחלת המשפט והמנהל הישראלי באזור בקעת הירדן.

בקעת הירדן. צילום: יעקב לדרמן/פלאש90

 

כזכור, בשבוע שעבר ביקש ראש הממשלה לדחות את הצעתו של ח"כ יואב קיש לפיה יוחל החוק הישראלי על מרחבי ההתיישבות ביו"ש. ראש הממשלה הבהיר כי הוא מנהל מו"מ עם האמריקאים על הנושא אולם בארה"ב הוציאו הכחשה לדברים. כעת עולה לדיון הצעה נוספת.

ח״כ השכל מסרה: "מסתמן כי ביום ראשון ייערך הדיון האחרון בוועדת השרים לענייני חקיקה במושב זה והכנסת תצא לפגרה של חודשיים. הרוח הגבית שאנו מקבלים בזירה הבין לאומית מחברתנו ארצות הברית מוכיחה כי לא היה ולא יהיה זמן טוב יותר. במציאות הדינמית שמשתנה בכל רגע, מי יודע מה יוליד יום. יש לנו הזדמנות נדירה להעביר את ההצעה לפני סיום המושב הנוכחי".

עוד הוסיפה ח"כ השכל כי "הצעת החוק להחלת החוק הישראלי על בקעת הירדן היא המפתח ליציבות ודו קיום אמיתי. מימין ושמאל ישנה הסכמה לגביי החשיבות הביטחונית לגבול המזרחי שלנו".

לדבריה, "זהו צעד ראשון בהחלת חוק וסדר, באזור שמזה 50 שנה תושבי המקום חיו בחוסר בהירות ולא קיבלו גיבוי בפיתוח ותשתיות. בתמיכת חברי הליכוד, שדורשים את השינוי המתבקש. בתמיכת הממשלה, שיש בה רוב דרוש להעברת הצעת החוק. יחד עם חבריי, מוטי יוגב ומיקי זהר. אני גאה להוביל את הצעת החוק להחלת החוק הישראלי בבקעת הירדן".

חברת הכנסת שרן השכל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא