הצעת החוק המבקשת לדחות בשבועיים את שידורי תאגיד השידור הציבורי, אושרה אתמול (ג’) בחצות על ידי הוועדה המיוחדת בראשות יו”ר הקואליציה, ח”כ , זאת על אף שהוגשו עשרות הסתייגויות נגדה. ההצעה צפויה לשוב היום למליאת הכנסת  לקריאה שנייה ושלישית. המליאה תפתח מחר את הדיונים על ההצעה בשעה 12 בצהריים ורק לקראת השעה 11 בלילה צפויה המליאה לאשר את החוק.

ספליט ביטן שקד. צילומים: יונתן זינדל, הדס פרוש, פלאש 90
ח”כ דוד ביטן. צילום: פלאש 90

מטרת הצעת החוק לדחיית השידורים, היא לאפשר בשבועיים הקרובים ניסוח של חוק שיאפשר להוציא את חטיבת החדשות מהתאגיד. כזכור, בפשרה שהתקבלה בין נתניהו וכחלון בתחילת החודש סוכם כי חברת החדשות בה יעבדו אנשי רשות השידור וחלק מאנשי – תפעל באופן עצמאי. בנוסף, ועדת איתור תבחר את הדירקטוריון והמנכ”ל בעוד ראשי הנוכחים יישארו בתפקידם.

בעיצומה של הפגרה בכנסת עברה אתמול (ג’) בקריאה ראשונה במליאת הכנסת את הצעת החוק לדחיית עליית שידורי תאגיד השידור הציבורי בשבועיים, מה-30 באפריל ל-15 במאי – 44 ח”כים הצביעו בעד.

אתמול דווח באתר Ynet כי בכוונתו של ח”כ יואב קיש (ליכוד) לקדם יוזמה לדחיית עליית השידורים בשבועיים נוספים – ל-1 ביוני. קיש אמר כי “מסגרת הזמנים אינה מאפשרת התארגנות מערכתית תקינה ועל כן אפעל לדחייה של שבועיים נוספים. הדחייה תקל על ההיערכות של תאגיד החדשות לפתיחת השידורים”.  ח”כ ביטן אמר: “הצעתו של קיש לדחייה של שבועיים נוספים בשידורי התאגיד מקובלת עליי בכפוף להסכמת שר האוצר משה ”. לפי הדיווחים מתנגד ליוזמה.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.