הבוקר (ה') הותר לפרסום כי תושב בשם אסיר לשעבר חשוד שרצח את חברו אבי אלתר ז"ל, ניסה לרצוח את גרושתו, ל', ואז נמלט והצית את עצמו בירושלים. כעת הועבר תיק החקירה לידי הפרקליטות לשם בחינת הגשת כתב אישום נגדו. בוקובזה השתחרר לפני כחצי שנה ממאסר בן 17 חודשים לאחר שהורשע ב-2014 בחטיפת שתי בנותיו לתאילנד. ככל הנראה מעשיו של בוקובזה מהווים חלק ממה שהוא תפש כמסע נקמה. בתחילת ה"מסע" אף פרסם בוקובזה סרטונים ביוטיוב, בהם הסביר את מעשיו ומנה את כל מי שלטענתו פגע בו.

מכוניתו המוצתת של דוד בוקובזה אסיר משוחר שניסה לרצוח את גרושתו ורצח את חברו בבאר שבע. צילום: דוברות המשטרה
מכוניתו המוצתת של בוקובזה. צילום: דוברות המשטרה

לפי מידע שהתקבל מדוברות המשטרה, תחילתה של הפרשה זאת בצהרי יום שישי, 7.4.17, אז התקבל דיווח במוקד מאה של המשטרה על חשוד שתקף את גרושתו בביתה ברחוב גרוסמן בבאר שבע, פצע אותה, הצית את הדירה ונמלט מהמקום. במהלך החקירה עלה כי הצליח לשפוך חומר דליק על גרושתו, איים עליה באקדח ואף ניסה לירות בה ולהציתה במצית דמוי אקדח שנמצא לאחר מכן בזירה. האישה נפצעה ובנותיה הצליחו להימלט לשכנים בזמן שהחשוד ברח מהמקום. במשטרה החלו בסריקות אחר החשוד במעשה תוך ביצוע סריקות אחר הרכב הנמלט.

שכונת המגורים בה נמצאה גופתו של אבי אלתר, תושב באר שבע שנרצח על ידי חברו דוד בוקובזה. צילום: דוברות המשטרה
שכונת המגורים בה נמצאה גופתו של אלתר. צילום: דוברות המשטרה

מאוחר יותר באותו היום, התקבל דיווח על רכב שעולה באש בכניסה לחניון בית משפט בירושלים, מהרכב פונה אדם במצב קשה לבית החולים כשהוא סובל מכוויות קשות בכל חלקי גופו. מבדיקה ראשונית של המשטרה עלה כי מדובר בבוקובזה, אשר חשוד גם בתקיפת האישה בבאר שבע. על גופו של החשוד התגלו כתבי יד בהם ככל הנראה הוא גולל טענות כנגד גורמים שונים, כמו כן  ברכבו אותר אקדח שלא ניתן היה לזיהוי בשלב זה ושמאוחר יותר התברר כי שימש אותו ככל הנראה בניסיון הרצח של גרושתו.

ביום המחרת בשעת בוקר התקבל דיווח במשטרה על תושב באר שבע נוסף כבן 65 שנעדר מביתו מזה כיממה. במהלך תחקורה של המתלוננת, אשתו של הנעדר, היא סיפרה כי בעלה יצא אתמול לבקר את בוקובזה אך לא ידעה להצביע על כתובת מגורים. כשהשוטרים הגיעה לביתו של בוקובזה הם מצאו בה את גופתו של אלתר כשעלה סימני אלימות.

שכונת המגורים בה נמצאה גופתו של אבי אלתר, תושב באר שבע שנרצח על ידי חברו דוד בוקובזה. צילום: דוברות המשטרה
שכונת המגורים בה נמצאה גופתו של אלתר. צילום: דוברות המשטרה

חוקרי היחידה המרכזית המשיכו באיסוף חומר ראיות ובניית תשתית ראייתית במקביל לחקירת החשוד מיד עם חזרתו להכרה. בחקירתו נמנע החשוד מלמסור את גרסתו, אך חומר החקירה שכלל עדויות ממצאים פורנזיים, הביא לגיבוש תשתית בתיק החקירה.

 

פרשת חטיפת בנותיו של בוקובזה התרחשה לפני כשלוש שנים במאי 2014, בוקובזה, נמלט לחו"ל עם בנותיו לאחר שהוציא להן דרכונים במרמה על ידי הצהרת שווא במשרד הפנים כי הם אבדו. חקירת החטיפה נוהלה אז תחת צו איסור פרסום מחשש לפגוע בסיכויים להשיב את הבנות. החוקרים הצליחו לאתר את נתיב המילוט של בוקובזה, שכלל את יוון, טורקיה ורוסיה ולבסוף , שעימה אין לישראל הסכם הסגרה והיא אינה חתומה על אמנת האג. בוקובזה, שהתגורר עם הבנות בדירה סמוכה לבית חב"ד בבנגקוק, תכנן לברוח לווייטנאם. כחודש וחצי לאחר ההימלטות מהארץ עצרו אותו הרשויות בתאילנד בגין שהייה בלתי חוקית, אך הוא שוחרר לאחר מספר שעות תוך התחייבות לעזוב את המדינה. בעת מעצאו ניצלה המשטרה את ההזדמנות  והבנות ואימן הוטסו חזרה ארצה.

בעקבות המקרה ביולי 2015, נגזרו על בוקובזה 17 חודשי מאסר במסגרת עם הפרקליטות. כאמור, לפני כחצי שנה השתחרר מהכלא ועבר להתגורר בדירה שכורה בבאר שבע.

 

עו"ד בני זיתונה, סניגורו של בוקובזה, מסר כי "החשד כנגד בוקובזה חמור ואין ספק שלאור מצבו הרפואי הקשה ומצבו הנפשי הקשה מדובר בחקירה לא פשוטה. יחד עם זאת החקירה מתנהלת כבר יותר מחודש ימים ונראה שהגיע הזמן לסיימה, תוך מתן תשומת לב לטענות ההגנה בדבר האפשרות שקיימים חשודים אחרים שהמשטרה צריכה לאתר ולחקור".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא