15:21 16/01/2018
דף הבית > מורשת > תיעוד מקומם: הציע לעוברים ושבים להניח תפילין – וחטף קנס על "הטרדה"
דו"ח לחב"דניק על הנחת תפילין בהרצליה

תיעוד מקומם: הציע לעוברים ושבים להניח תפילין – וחטף קנס על "הטרדה"

תקרית חמורה בהרצליה: חסיד חב"ד שהפעיל דוכן תפילין בעיר, נקנס ע"י פקח עירייה בשל "הטרדת עוברי אורח". ח"כ סמוטריץ': "לא מתקבל על הדעת במדינה יהודית"

החב"דניק מקבל את הדו"ח על הנחת תפילין בהרצליה
החב"דניק מקבל את הדו"ח על הנחת תפילין בהרצליה

 

תקרית מקוממת בהרצליה: פקח עירייה קנס חסיד חב"ד לאחר שהאחרון הציע לעוברים ושבים להניח תפילין. סעיף העבירה: "הטרדת עוברי אורח".

בשעות הבוקר הגיע יוסף אמיתי, חסיד חב"ד, לרחוב סוקולוב בהרצליה שם הציע לעוברים ושבים להניח תפילין, כפי שנעשה מידי יום בכל רחבי הארץ במשך שנים רבות. אלא שלמקום הגיע פקח עיריית הרצליה שדרש מאמיתי לפנות מיידית את הדוכן ולחדול מהנחת התפילין לעוברים ושבים. "הנ"ל התבקש מספר פעמים לפנות את השולחן עם התפילין אך לא הסכים להתקפל מהמקום", כתב הפקח והוסיף כי אמיתי "מטריד עוברי אורח בזה שמבקש מהם להניח תפילין". הפקח קנס את אמיתי ב-730 ש"ח, לא לפני שהזמין למקום ניידת משטרה.

הקנס שניתן ע"י פקח עיריית הרצליה
הקנס שניתן ע"י פקח עיריית הרצליה

 

בתגובה לתקרית, צייץ חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "לא מתקבל על הדעת במדינה יהודית. אפנה לעיריית הרצליה בדרישה לבטל את הקנס ולהעמיד את הפקח על טעותו".

תגובת עירייית הרצליה: ״חובתה של עיריית הרצליה לדאוג לחופש התנועה של כל אדם באשר הוא במרחב הציבורי ולמנוע הפרעה והטרדה. אנשי חב"ד התבקשו להגיע אל משרדי אגף הפיקוח העירוני על מנת להסדיר את נושא פעולתם והעמדת דוכנים ברחוב״

ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ח"כ משה גפני. צילום: פלאש 90

גפני: "פקחים גויים יאכפו את שמירת השבת"

כיכר השבת: נאום שנשא יו"ר ועדת הכספים בפני "איחוד הצלה" חשף את המטרה הבאה של הסיעות החרדיות ואת העבודה הבאה של פקחי רשות האוכלוסין. ביש עתיד זועמים