11:39 16/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אסקופה נדרסת

אסקופה נדרסת

ישנו ציבור אחד שסופג מכה פעם אחר פעם ותמיד חוזר לחטוף. הגיע הזמן שהציונות הדתית תגיד "די"

בין סיפור מחדלי הטיפול בעניין החייל יהודה הישראלי לבין פינוי עמונה הקרב ובא, ישנו קשר הדוק. האמת יכולתי לצרף למשוואה הזאת עוד הרבה נתונים כמו למשל: גוש קטיף, הריסת בתי קצינים בגבעת היובל, מגרון, כליאת קטינים והכאתם ע"י מוסדות המדינה ועוד ועוד.

ישנו ציבור אחד שמוכן לספוג הכל, טוב אולי לא מוכן אבל סופג, שנכנע לצורת דיבור כלפיו וממשיך לסדר היום. ציבור שנכנע לאלימות כלפיו ומגיש את הלחי השניה. ציבור שנכנע לזלזול כלפיו וממשיך להעריץ ביראת כבוד את המזלזל הדגול. לא נעים, נורא לשמוע, אבל זאת האמת.

תמיד מפנים את הלחי השנייה. פינוי עמונה, 2006. צילום: פלאש 90
תמיד מפנים את הלחי השנייה. פינוי עמונה, 2006. צילום: פלאש 90

 

הציבור הדתי-ימני-מתנחלי לא באמת מאיים אז אפשר להמשיך לאנוס אותו בגחמות מרושעות עוד ועוד. אני חושבת לעצמי, איזו מהומה היתה פורצת, אילו היה החייל יהודה ישראלי- נער ערבי. כל זכויות האדם והבהמה היו קורעים את השמים ואת הבג"צ בזעקי ורעדי ארץ.

אני מנסה לדמיין מה היה קורה לו מגרון היתה שכונה בגאולה. כל פחי האשפה מראשית הבריאה ועד היום היו נשרפים באבחה אחת. הרחובות היו נחסמים. איך אמר לי פעם חבר? "יש רחובות בבית שמש של הקיצונים שהמשטרה לא מעזה לדרוך בהם".

אני מנסה לחשוב מה היה קורה לו היתה עמונה מסגד לא חוקי. וואי וואי. הבנתם? אני מקווה שכן. אל תבינו אותי לא נכון, לשרוף פחים זה ברברי. להפחיד ולאיים באינתיפאדה אם תגעו לי במסגד- זה אלימות נטו. זה אסור.

הערבים תירצו שהאינתיפאדה השניה פרצה בעקבות עלייתו של שרון להר הבית עליו נמצא מסגד אל אקצא
הערבים תירצו שפתחו באינתיפאדה בעקבות עליית שרון להר הבית עליו נמצא מסגד אל אקצא. צילום: פלאש90

 

אני כאן כדי לשאול איך קורה שהילד הטוב נדפק רק כי הוא הילד הטוב? ולמה הילד הזה לא מתחיל לשנות טקטיקה?!
איך הוא מוכן להמשיך לספוג בעיוורון נאיבי על גבול הטמטום? איך הערבי בונה את כל הדרך למעלה אדומים בשקט ובנחת, גונב את המים מהברזים המגודרים שפרץ אליהם באין מפריע, אבל המתנחל חוטף כאפה מצלצלת כי בו אפשר לבעוט?

איך קורה שפעם אחר פעם המדינה מתעמרת בציבור שלם, והוא ממשיך לענות אמן.  למה אנחנו לא מאיימים מספיק עם חזות מפחידה כזאת שמתריעה שאיתנו לא כדאי להתעסק?

המחדל החמור עם החייל מסוכן מאוד. המדינה ראתה כי טוב -אפשר לזרוק את האחריות על האזרחים ואין פוצה פה.
לצערי זאת לא תהיה הפעם האחרונה, אני כמעט בטוחה בכך. מה הפתרון? צריך לחשוב.

מה שבטוח- חייבים לשנות כיוון.

איילת לאש

איילת לאש

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אייר-אינדיה. בקרוב בישראל דרך סעודיה? צילום: Julian Herzog

יוזמה: טיסה בין הודו לישראל – מעל סעודיה

במסגרת ההסכם הנרקם בין נתניהו למודי, חברת אייר-אינדיה תפעיל קו מדלהי לישראל - דרך סעודיה. היתרונות: הטיסה תתקצר, העלויות יוזלו ונורמליזציה היסטורית עם ריאד