שוב משחק סופר מותח בהיכל שהוכרע רק בשנייה האחרונה. מכבי תל אביב פגשה הערב את אנדולו אפס, היריבה הכי חזקה שיש ליורוליג להציע.

לאור הוראות משרד הבריאות בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, נראה היה כי המשחק יתקיים ללא קהל אך לאחר שראו במכבי כי ישנם פחות מחמשת אלפים אוהדים(המספר אותו מאשרים במשרד הבריאות להכניס) שהתקבצו מחוץ לאצטדיון הקבוצה החליטה לפתוח את השערים לקהל. כ-2000 צופים נכנסו בסופו של דבר להיכל.

מכבי פתחה חזק את המשחק וסיימה את הרבע הראשון עם 11:21 על מוליכת היורוליג אך הטורקים חזרו למשחק ברבע השני ולקחו את ההובלה: 42:36 לאנדולו במחצית. ברבע השלישי מכבי צימקה מעט את הפער. 59:57 בסיום הרבע השלישי.

בדקות הסיום, נראה היה שהמשחק בורח למכבי כשהטורקים פתחו פער משמעותי אך מכבי, כמו מכבי של העונה, נלחמה עד הסוף. ווילביקין נצץ וקלע 21 נקודות סה"כ, שהחזירו את ההובלה לצהובים. 35 שניות לסיום במצב של 4 יתרון למכבי, אנדלו קלעה שלשה ולחובת מכבי נשקה גם עברה. את הנקודה הנוספת אנדולו קלעה מקו העונשין והשוותה את התוצאה. ווילביקין היה זה שדייק פעמים מהקו עבור מכבי. נותרו עשר שניות לטורקים למהלך אחרון כשלארקין קיבל את הכדור ועלה לשלשה שיכלה לשלוח את אנדולו אפס מאושרת הבייתה עם ניצחון אך הגנה טובה של הכוכב העולה של מכבי, דני אבדיה מנעה מהכוכב הטורקי שלשה נוחה והכדור הלך החוצה. 75:77 ענק למכבי על מוליכת היורוליג והמועמדת העיקרית לתואר השנה.

מכבי התבססה במקום הרביעי והבטיחה מעשית עלייה לפלייאוף היורוליג. זו הפעם הראשונה של מכבי תל אביב בפלייאוף מאז שינוי השיטה ביורוליג.

הנהלת מכבי תל אביב התייחסה לכניסה החלקית של האוהדים וביקשה להבהיר כי "הנהלת המועדון קיימה דיונים קדחתניים עם כל הגורמים הקשורים בנושא על מנת להביא לכך שאכן תותר כניסתם של כל הצופים בהיכל, שחלקם בוודאי היו בדרכם למשחק. רק בסמוך לשעה 20:45 ולאחר מאמצים רבים התירו הגורמים המוסמכים לפתוח את שערי ההיכל. אנו מבקשים את הבנת האוהדים לסיטואציה. עשינו כל מאמץ שתוכלו להגיע ולצפות במשחק. אנחנו מודים לכם על עמידתכם איתנו במצב מורכב זה".

 

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.