ילדים אוהבים הצגות וגם ההורים יכולים ליהנות מהן. בניגוד לפעילויות פאסיביות אחרות, ההצגות מאפשרות לילדים ולהורים להישאב לעולמות אחרים ולהעשיר את הדמיון. בנוסף, משפחה שמגיעה יחד להצגה מרוויחה זמן איכות משותף ובסופו של דבר צוברת חוויות שאין להן תחליף.

עם זאת, השאלה המתבקשת היא כיצד בוחרים את האירוע המתאים ולאן כדאי להגיע. למזלם של ההורים, התשובה לכך פשוטה כי כיום יש לפחות 4 הצגות ילדים בירושלים שאותן שווה לבדוק מקרוב. הנה כל הפרטים:

1. תנינים על הראש

ההצגה "תנינים על הראש" עולה בימים אלו בבכורה ארצית בבית אבי חי. כמו תמיד, גם הפעם בית אבי חי מצליח לשלב בין יצירתיות ואמנות ומעניק לילדים ולהורים הזדמנות יוצאת מגדר הרגיל לקחת חלק בפעילות מהנה.

"תנינים על הראש" מארחת את הקריין יואב יפת בפרוייקט סיפורים מוזיקליים לכל המשפחה ובשיתוף עם תזמורת מארש דונדורמה – תזמורת כלי נשיפה ירושלמית בת 16 נגנים. מכאן והלאה, כל שנותר הוא לתפוס מקום טוב באמצע.

2. הנסיך הקטן

ההצגה הקלאסית "הנסיך הקטן" מתקיימת בתיאטרון ירושלים ועוברת עיבוד מיוחד לילדים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין צורך בהיכרות מוקדמת עם הסיפור וגם ילדים שמעולם לא שמעו אותו ייהנו לראות את מה שמתרחש על הבמה.

"הנסיך הקטן" לוקח את הסיפור המוכר והאהוב שעובד למחזה עבור ילדים אך גם מבוגרים. ההורים שמגיעים להצגה יכולים להיות רגועים, הילדים מתחברים במהירות למסרים וכולם יחד יוצאים מרוצים.  

3. רובין הוד

עוד הצגה מעניינת שמתקיימת כיום בירושלים היא "רובין הוד", בעיבוד של תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער. הפעם מדובר על הצגה מוזיקלית רבת משתתפים בהשראת האגדה האנגלית הידועה, עם טוויסט ישראלי מרענן ואנסמבל מפואר של שחקנים.

ההצגה "רובין הוד" זוכה להצלחה בגלל היכולת שלה לשלב בין עולם הטבע, החיות ובני האדם. ילדים מאוהבים לראות את מערכת היחסים בין מוגלי ושאר הדמויות האהובות ויש גם היבט נוסטלגי שניכר אצל ההורים.

4. מוסטאש החתול

הסיפור על מוסטאש החתול שגר בתוך עיגול ויש לו את השפם המיוחד בעולם עולה כהצגה בתיאטרון הקרון וקשה להישאר אדישים אליו. ההצגה מתאימה לילדים מגיל 3 ומעלה, היא מוגדרת כמופע בינתחומי שמשלב אמנות פלסטית ותיאטרון-מחול והיא מתקיימת כולה ללא מילים.

עצם האפשרות למשוך את תשומת הלב של הילדים ללא דיבור יותר הופכת את ההצגה "מוסטאש החתול" לחוויה שלא כדאי לוותר עליה. בנוסף, ההצגה מאפשרת לילדים ולהורים לצאת למסע בעקבות מוסטאש ולהפעיל את הדמיון. העיצוב בהצגה מבוסס על עיגולים שמתוכם נגזרים הדימויים והבובות והתוצאה מרשימה.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20