מיד לאחר פרסום דו"ח המבקר השבוע, בין היתר על פרשת ביביטורס, מיהרה ציפי לבני לתקוף את נתניהו על הרגלי הטיסות שלו וכתבה בדף הפייסבוק שלה:
"אני שומעת את התגובות מצד נתניהו, יועציו ושריו על דוח המבקר ורותחת. 'זה מה שעשו כולם', הם אומרים וטוענים שכל אותם שרים שכיהנו באותה תקופה לא פעלו כראוי ומסתמכים על הערה של המבקר בעניין טכני. מצטערת, זאת זריית חול בעיני הציבור באופן שמשחיר את כולם. הייתי שרה בתקופה הזאת – ואני לא מכירה שום דרך לקבל כסף ישירות או דרך מימון כרטיסי טיסה למשפחה. המותר והאסור ברור. מספיק לצבוע את כל הפוליטיקאים בצבע אחד. לציבור היה די והותר מפוליטיקה מהסוג הזה בשבוע האחרון".

נתונים הטיסות של לבני. מתוך 'ישראל היום'
נתונים הטיסות של לבני. מתוך 'ישראל היום'

 

אך עיתון 'ישראל היום' חושף כעת את פרטי הטיסות של הגברת לבני ומימונם, המצביעים על כל שלבני היא שיאנית הטיסות בשנה החולפת.
מתוך 211 בקשות לנסיעות של ח"כים שאושרו בכנסת ה-20 בשנה האחרונה, ציפי לבני מככבת בראש הרשימה, עם 11 טיסות, חלקן במימון זר וחלקן על חשבוננו.

לפי נתונים שפרסם עיתון 'גלובס', לבני ביקרה בניו-יורק, בוסטון, פרינסטון, וושינגטון, מילאנו, אזרבייג'ן, שוודיה, גרמניה, שווייץ וקנדה. נסיעותיה מומנו מכיסם של מגוון גופים כמו הפדרציה היהודית ניו-יורק, פורום בקו, קרן היסוד, פורום סבן ועוד.

דו"ח מבקר המדינה שביקר את נסיעותיו של נתניהו, ציין כי נסיעות במימון של אנשי עסקים עשויים לעורר חשש לניגוד עניינים.
אך כפי שעולה מהנתונים, גם לבני נסעה על חשבון אנשי עסקים כמו עמוס שוקן, מו"ל 'הארץ'.

הבאים בתור ברשימה, אחרי לבני: יצחק הרצוג, מיכל בירן, סתיו שפיר ופרופ' מנואל טרכטנברג מהמחנה הציוני, חנין זועבי מבל"ד, שרן השכל מהליכוד ותמר זנדברג ממרצ.

את סכומי המימון ועדת האתיקה נמנעת מלפרסם.

"מספיק לצבוע את כל הפוליטיקאים בצבע אחד" אמרה לבני כשתקפה את נתניהו. אכן נראה כי לבני מנסה לייצר סטנדרט אחד לראש הממשלה וסטדנרט אחר לח"כים ושרים, כפי שהתבטאו מקורבים בליכוד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20