דף הבית > אקטואליה וחדשות > "הפתרון למפוני עמונה – שיחזרו לאירופה"

"הפתרון למפוני עמונה – שיחזרו לאירופה"

ראש מועצת כפר סילוואד, ממגישי עתירת ההתנגדות ל"מתווה עמונה", אמר כי הממשלה צריכה לגרש את תושבי עמונה לאירופה

"הפתרון היחיד למפוני עמונה הוא לחזור לאירופה, המקום שממנו באו". כך אמר היום (ד') עבד רחמאן אבו-סאלח, ראש מועצת סילוואד בתגובה לאירועי הפינוי בעמונה. את הדברים אמר אבו סלאח לערוץ אל קודס.

מרים אלסטר עמונה משפחות
משפחות מפונים מעמונה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ארגון "יש דין" המזוהה עם השמאל הקיצוני פועל בצוותא עם ראש עיריית סילוואד על מנת לטרפד את "מתווה עמונה". לאחרונה, ארגון "יש דין" עתר לבג"ץ ביחד עם אבו סלאח כנגד מתווה עמונה, לפיו, המשפחות המפונות מההר יועברו לחלקות אדמה סמוכות. אבו סלאח וארגון "יש דין" טוענים כי האדמות הסמוכות נמצאות בבעלות פרטית של ערבים מיהודה ושומרון.

לדברי ארגון "יש דין", דבריו של עבד רחמאן אבו-סאלח נאמרו "ברגע של להט וכאב". בתגובה שארגון השמאל הקיצוני מסר נאמר כי "יש דין דוחים מכל וכל את הדברים".

לטענתם, עתירתו של ראש מועצת סילוואד לבג"ץ נובעת מתוך מניעיים פנימיים של צדק, לא מתוך איבה לציבור המתיישבים. "ראש מועצת סילוואד והעותרים הנוספים, בעלי האדמות הפלסטינים, מנהלים מאבק עיקש במשך שנים ארוכות ורואים בתסכול איך מנסים לגזול עוד ועוד קרקעות מתושבי הכפר. ברור לכל שאני עמונה הם אזרחים ומקומם במדינת ישראל, לא בשום מקום אחר".

מאיים לחסום את הדחפורים בגופו. עודה. צילום: פלאש 90
"תושבי אום אל חיראן מעולם לא פגעו באיש". איימן עודה. צילום: פלאש 90

חבר הכנסת איימן עודה, יו"ר הרשימה הערבית המשותפת, טוען כי פינוי עמונה נערך בצורה "לא שיוויונית" ביחס לפינוי באום אל חיראן. "עמונה נבנתה על אדמות פלסטיניות גזולות לפני עשרים שנה ולמרות זאת ההתנחלות קיבלה את כל התשתיות והשירותים של המדינה. אום אל חיראן הועברה למיקומה על ידי המשטר הצבאי לפני כשישים שנה, תושביה מעולם לא פגעו באיש בהתיישבותם במקום והם כמובן מעולם לא חוברו לתשתיות או קיבלו שירותים מהמדינה", אמרה עודה.
עודה הוסיף, "עכשיו תביטו איך נראים השוטרים שבאו לפנות את עמונה – באור יום, לא חמושים, הולכים בצורה איטית ומדודה ועכשיו תסתכלו איך נראו השוטרים שבאו לפנות את אום אל חיראן כגנבים בלילה, חמושים מכף רגל ועד ראש התנפלו באלימות על תושבי הכפר".

 

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א