ארגון הפת"ח בראשותו של אבו-מאזן הוציא הבוקר (ו') הודעת גינוי רשמית על "" המחבלת בת ה-16 שביצעה את הדקירה אתמול במבוא דותן, במהלכו פצעה באורח קל.

בהודעתו כינה הארגון את מות המחבלת כ"עוד אחד מפשעי הכיבוש" וטען כי ישראל השאירה את המחבלת מדממת על הרצפה ולא טיפלו בה, שזהו שקר מוחלט שכן המחבלת הועברה לטיפול רפואי בבית החולים .

תיעוד: המחבלת מתקרבת אל החיילים, דוקרת ורודפת אחר חייל נוסף

הפת"ח פנה לגזרה הבינלאומית והאשים את מדינות העולם ש"עומדות מנגד פשעי הכיבוש שרוצח אזרחים פלסטינים באופן יומיומי ולא עושה דבר". בסוף ההודעה דרש הארגון מהאו"ם ומארגוני זכויות אדם לתעד את האירועים ולפעול נגד ישראל בבית המשפט הבינלאומי.

כזכור, המחבלת שביצעה את פיגוע הדקירה במבוא דותן, נוף עיקאב עבד אלג'אבר אנפיעאת, בת 16 מכפר יעבד סמוך לג'נין, נפטרה מפצעיה הבוקר בבית החולים הלל יפה ע"ש יצחק שמיר.

אבו מאזן ובכירים נוספים בקונגרס הפת"ח ברמאללה. צילום: רויטרס
ובכירים נוספים בקונגרס הפת"ח ברמאללה. צילום: רויטרס

 

כזכור, אנפיעאת תקפה חייל צה"ל בסמוך ליישוב , שנפצע מהדקירה באורח קל בבטנו. החייל טופל במקום ופונה לבית החולים להמשך טיפול, המחבלת הדוקרת נוטרלה.

מחקירה ראשונית עלה כי התקרבה לשער הישוב, השומר צעק לעברה להתרחק אך היא לא הקשיבה, שלפה סכין והצליחה לדקור את אחד החיילים במקום. בשלב הזה בוצע ירי לעברה, היא נוטרלה ופונתה לבית החולים במצב אנוש. הבוקר, כאמור, נפטרה מפצעיה.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.