הפרשה המשפטית שמטלטלת את ישראל: אחרי שהותר לפרסום כי יו"ר לשכת עורכי הדין, , הוא החשוד המרכזי בפרשה שעניינה שוחד מיני בתמורה לקידום מינויים – הוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים.

אפי נווה בבית המשפט בדיון בהארכת מעצרו

 

כזכור, הבוקר הותרה לפרסום כי בלהב 433 (יאח"ה) מתנהלת חקירה בחשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות בקשר למינוי שופטים. החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) ומפוקחת על ידי פרקליט המדינה, שי ניצן.

גם שרת המשפטים, איילת , שספגה ביקורות רבות בשל יחסיה עם נווה לאורך הקדנציה האחרונה, התייחסה לפרסומים האחרונים בפרשייה המשפטית ואמרה כי היא "סומכת לחלוטין על מערכת אכיפת החוק, על המשטרה ועל הפרקליטות".

שקד הוסיפה: "אני לא יכולה לדבר מעבר למה שפורסם בגלל צו איסור פרסום. אני יכולה להגיד לכם שבוועדה למינוי שופטים עשינו עבודה מאוד מקצועית ויסודית, ואם נפל פגם בטוהר המידות או עבירה פלילית באחד מהמקרים, אני סומכת לחלוטין על מערכת אכיפת החוק, על המשטרה ועל הפרקליטות שיחקרו את זה ויגיעו לאמת".

סומכת על מערכת אכיפת החוק. שרת המשפטים איילת שקד . צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

במסגרת הפרשה פרסמה הבוקר המשטרה כי חקירה נפתחה ביחידה הארציות לחקירות הונאה בלהב 433 בעקבות מידע שהגיע לפני כשבועיים והבוקר, בפעילות של היחידה, נעצר לחקירה חשוד אחד, שהינו עורך דין, ועד כה זומנו והגיעו לחקירה שתי חשודות נוספות – אחת מהן שופטת שלום ואחת מהן עורכת דין – וכן זומנו עדים, בהם ככל הנראה חברי הוועדה למינוי שופטים, נערכו חיפושים ונתפסו מסמכים וחומרי מחשב.

כאמור, מאוחר יותר הותר לפרסום כי העצור בפרשה הוא יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נווה, והוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.