No Tag To Print

קורונה
רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, צילום: רויטרס

"הפרקליטות פתחה במסע ציד נגד שרה נתניהו"

סנגורה של שרה נתניהו, עו"ד יוסי כהן הגיב להרשעה: "אם לא היו קוראים לה הגברת נתניהו החקירה הזו לא הייתה נפתחת – לא היו פותחים חקירה על חמגשיות ועל אוכל"

לא בכל יום מגיעה אשת ראש ממשלה לבית המשפט לקבל את גזר דינה. פרשת שרה נתניהו  הקרויה "תיק המעונות" התפוצצה לפני ארבע שנים בקול רעש גדול. החקירה הפלילית בפרשה נפתחה באוגוסט 2015, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט לאמץ את המלצת פרקליט המדינה שי ניצן ולהורות על פתיחתה בנוגע לחלק מן הנושאים שעלו. החשד: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בסכום של שלוש מאות חמישים ותשעה אלף שקלים.

נשיא בימ"ש השלום בירושלים השופט חן אביטל ורעיית רה"מ הגב' שרה נתניהו. צילום: רויטרס

 

בספטמבר 2017 הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, על הגשת כתב אישום ב"פרשת הארוחות" נגד שרה נתניהו וסיידוף, בכפוף לשימוע, ועל סגירת שני התיקים האחרים בעניינה של נתניהו.

היום בית משפט השלום בירושלים הרשיע את שרה נתניהו לפי הודאתה בניצול מכוון של טעות הזולת במסגרת פרשת המעונות. זאת, בהמשך לחתימתה על הסדר טיעון והגשת כתב האישום המתוקן נגדה ביום רביעי האחרון. נשיא בית משפט השלום, אישר את העונש עליו הסכימו הגב' נתניהו והפרקליטות. שרה נתניהו תשלם 55,000  שקלים מתוכם  10 אלף שקלים קנס ופיצוי לקופת המדינה בגובה 45 אלף שקלים.

לפני השמעת גזר הדין שרה נתניהו קיבל פתק מעודד מראש הממשלה בו נכתב: "שרה אהובה שלי אני מחבק אותך, נעבור גם את זה. היי חזקה".

סנגורה של נתניהו עו"ד יוסי כהן מסר,  "ערב ערב במשך ארבע שנים רדפו אחרי הגברת נתניהו העביר אותה גיהינום שהם כותרות מפוצצות מגמתיות ושקריות. עשו לה שיימניג באולפנים והכל על לא עוול בכפה. הפרקליטות גייסה משאבים אדירים בעלות של עשרות מיליוני שח ופתחה במסע צייד הזוי שלא נודע כדוגמתו".

רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, היום בדרך לבית המשפט. צילום: רויטרס

 

עו"ד ארז סדן פרקליטות מחוז ירושלים הגיב להחלטת בית המשפט: "התוצאה של הרשעה פלילית היא תוצאה טובה. העובדה שהשגנו את ההרשעה הזו בלא צורך להביא אפילו עד אחד על דוכן העדים והתקבלה על יסוד הודאתה הרשעתה, לקיחת אחריות של הנאשמת זה דבר חשוב מאוד", עוד אמר עו"ד סדן: "אם הינו מנהלים מערכה משפטית ארוכה של שלוש שנים שהיא לא נטולת סיכונים מבחינת התביעה  היינו עומדים כאן ושואלים שאלה הפוכה איך זה שלא עשיתם זאת את הסדר הטיעון המתבקש במסגרת הגישור".

לפי ההסדר, הסכום אותו תיאלץ נתניהו להשיב לקופת המדינה הוא כ-15% מהסכום המקורי שלקחה. כתב האישום המקורי ייחס לנתניהו קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. גם הסכום שקיבלה נתניהו לכאורה תוך ניצול מכוון של טעות הזולת הצטמצם בכתב האישום המתוקן לכ-175 אלף שקל, לעומת 359 אלף שקל בכתב האישום המקורי.

עו"ד גני אבני פריקלטות מחוז ירושלים אמר בנוגע להרשעה: "המשמעות של פסק הדין היא שאדם שיש לו נגישות לקופה ציבורית יהיה בכיר ככל שיהיה אינו יכול לעשות בה כבשלו. לקיחת כספי צבור בסכומים משמעותיים לאורך מספר שנים בניגוד לכללים ולהנחיות הינה עבירה פלילית שבצידה הרשעה וענישה כלכלית מוחשית".

רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, היום בבית המשפט. צילום: רויטרס

 

"אם לא היו קוראים לה הגברת נתניהו החקירה הזו לא הייתה נפתחת", אמר עו"ד יוסי כהן סנגורה של שרה נתניהו והוסיף: "לא היו פותחים חקירה על חמגשיות ועל אוכל. שרה נתניהו משלמת היום מחיר כבד אישי וכואב כדי לשים סוף למסע הצייד הזה ואני מקווה שכאן באמת נסיים את הסיפור הזה".

רבות נאמר על פרשת שרה נתניהו שזכתה לסיקור תקשורתי נרחב. לדברי נשיא בית המשפט השלום בירושלים  השופט אביטל חן שאישר את הסדר הטיעון "הנאשמת אכן עשתה דברים לא ראויים". אולם: "צריך לקחת את התיק בפרופורציה. בעיות משפטיות לא פשוטות מלוות את התיק. השפים הוזמנו בעיקר לבשל לאורחיהם של ראש הממשלה ורעייתו באירועים רשמיים".

בכך  חתם השופט חן  את הפרשה שהעסיקה את המשטרה והפרקליטות למעלה מארבע שנים.

It is not Android