כזכור, שטייף השיגה את הטלפון הנייד של עו"ד אפי נוה שמצוי בסכסוך גירושים. מהחומרים שנמצאו במכשיר לאחר פריצתו התפרסמה הפרשה שעוסקת בטובות הנאה שלכאורה קיבל נוה תמורת שימוש בכוחו לקידום מועמדים לשפיטה וכן חשד כי הבטיח לסייע למתמחה לעבור את בחינות הלשכה תמורת קשר מיני.

הבוקר (שלישי) התפרסמה ההחלטה על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד שופטת וראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה, ובאותה הזדמנות החליטה הפרקליטות לגנוז את תיק התלונה שהגיש נווה נגד הדס שטייף בגין פריצה בלתי חוקית לנייד שלו וחדירה לפרטיותו בנימוק כי "המידע ששטייף מסרה הוביל לחקירה חשובה ביותר בנוגע לטוהר המידות ביחס למינוי שופטים, שבסופו של דבר הובילה להחלטה לשקול להגיש כתב אישום בגין שוחד ועבירות נוספות; לולא פנייתה של שטייף לרשויות, ככל הנראה לא היה ניתן לדעת כי בוצעה חדירה לטלפונים ובמקביל לא היתה נפתחת חקירה חשובה זו".

עוד נכתב בהודעה כי: "ככל שידוע – עיקרו של המידע שהוצא מהטלפונים לא פורסם ברבים, אלא שטייף העבירה אותו לרשויות. בכך נמנעה פגיעה קשה נוספת בפרטיותו של מר נוה והגורמים שעימם שוחח; פגיעה קשה זו יכלה להיגרם לו היו מתפרסמים ברבים תכנים מתוך הטלפונים של אישיות ציבורית זו, ששיחות רבות שניהלה היו ודאי רגישות ביותר. אכן, אין בהחלטה זו כדי להקל ראש בחומרת מעשיהם של שטייף והגורמים שמסרו לה חומר זה, שפגעו מאוד בפרטיותו של מר נוה. עם זאת, נמצא כי היה מקום ליתן משקל נכבד יותר לשיקולים האחרים שפורטו לעיל. לכך יש להוסיף, כי עדויות שלושת החשודים נגבו תחת "פיסקת חסינות", במסגרתה הובטח לכל אחד מהם כי לא ייעשה שימוש נגדו בדברים שימסור בחקירה וכי תישקל האפשרות להעניק לו חסינות מפני העמדה לדין. ללא שימוש בעדויות אלה, קשה מאוד להעמיד לדין. כמו כן, העמדתם לדין יכלה לעורר טענות ממשיות של הגנה מן הצדק".

אפי נווה, צילום: פלאש 90

החקירה נגד נווה והשופטת נפתחה בעקבות פנייתה של הדס שטייף אל גורמי אכיפת החוק וטענתה כי יש בידיה מידע מתוך טלפונים סלולריים של נוה, מלכתחילה ביקשה שטייף "הגנה" לה ולנוספים שהיו מעורבים בהשגת הטלפונים והפקת החומר מתוכם. יודגש כי לא ניתנה לשטייף הבטחה לחסינות בעיתוי זה, אך כן ניתנה הבטחה לבחון את אי העמדתה לדין בהמשך. שטייף שיתפה פעולה ומסרה את החומרים והטלפונים, בכפוף להבטחה שתיבחן האפשרות לשקול שלא להעמידה לדין בשל עבירות שביצעה לכאורה עד למועד פתיחת החקירה, ובכפוף להבטחה שלא ייעשה נגדה שימוש בדברים שיימסרו על ידיה בעדותה.

כאמור, היום הודיעה הפרקליטות כי הוחלט על גניזת התיק נגד שטייף ואלה שנחשדו עימה, מה שגרר תגובות קשות בציבור וברשת שטענו כי המשטרה והפרקליטות מכשירים ביצוע עבירות בטענה של חקירות חשובות לטוהר המידות.:עוד באותו נושא