קלטות מנדלבליט- אשכנזי מתחילות להיחשף. לאחר הפרסומים הרבים של בועז גולן בנוגע להקלטות היועמ”ש מנדלבליט הצטרפה גם העתונאית איילה חסון וחשפה חלק נוסף מתוך ההקלטות בערוץ 13. פרקליטות המדינה הוציאה תגובה רשמית לחשיפה ומסרו: “במענה לפניות ובעקבות פרסומים שונים, הרינו להבהיר:
השיחה בין אשכנזי למנדלבליט שאליה התייחסו הפרסומים בערוץ 13, היתה אחת ממספר שיחות שעליהן נחקר מנדלבליט בשעתו.

במהלך חקירתו של מנדלבליט, בזמן השמעת השיחה, התברר לראשונה כי ההקלטה נעשתה על אף שאשכנזי הורה למזכירתו להפסיק את ההקלטה האוטומטית, הוראה שהפכה את השיחה להאזנת סתר, ומשכך הורתה הפרקליטה המלווה שלא לעשות שימוש בהקלטה זו מאותו רגע ואילך, ולשים את ההקלטה והתמליל במעטפה סגורה, בהתאם לחוק האזנת סתר”.

מנדלבליט שעומד בראש הפרקליטות נלחם שלא לפרסם את ההקלטות והיה מוכן ללכת צעד קדימה ולתפוס את תפקיד פרקליט המדינה, על מנת להסתיר לכאורה את תוכן הקלטות. למרות מאמצי מדנלבליט להסתיר את הקלטות – בפקליטות ממשיכים לטעון כי הפרסומים היו מעוותים: “בניגוד לפרסומים שונים, כל הנוגעים בדבר סברו בשעתו כי אין אפשרות משפטית לפנות לביהמ”ש על מנת לעשות שימוש בשיחה במסגרת החקירה, מאחר שזו אפשרות שקיימת רק לגבי עבירות מסוג פשע חמור. החקירה לא עסקה בעבירות מסוג זה. הפרסומים במהלך סוף השבוע האחרון הם מעוותים ואינם משקפים את התוכן ואת הדברים כהווייתם. מכל מקום, אנו שבים ומבהירים כי פרסום תכנים כאלה ואחרים מתוך האזנת סתר הוא עבירה פלילית”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.