הפרקליטות דוחה את בליץ הפרסומים של "": ארגון השמאל הקיצוני פרסם במהדורת "החדשות" ראיון עם פייסל אל-נטשה, תושב חברון שנראה נעצר בסרטון מ-2014 ע"י דובר 'שוברים שתיקה', אז במדי צה"ל. בראיון סיפר אל-נטשה כי ספג מכות מחיילים שעצרו אותו, ובכך, לטענת ארגון השמאל הקיצוני מאשש את עדותו של יששכרוף, לפיה היכה פלסטיני באלימות קשה בזמן שירותו הצבאי.

בריאיון טוען אל-נטשה "באותו יום היו זריקות אבנים, הגיעו חיילים ותפסו אותי מאחורה, חייל התחיל לצעוק 'עצור, עצור'", אל-נטשה אישר כי הוא המצולם בסרטון: "הם אלה שעצרו אותי, כבר שכחתי מי היו החיילים האלה, הרביצו לי בידיים שלהם, ברגליים שלהם, 10 חיילים תקפו אותי ואת מי שהייתי איתו".

כשמוצגת לו תמונה של יששכרוף אומר אל נטשה כי "כבר שכחתי, לא ראיתי אותו, לא הייתי מזהה אותו אם הייתי רואה אותו. הם לא נתנו לי להסתכל עליהם פעם אחת. תפסו אותי והכניסו אותי למעצר".

"אין קשר בין המקרים"

בפרקליטות, כאמור, דוחים את הטענות העולות מהכתבה: "המקרה המובא בכתבה הערב לא מוכר לנו ועל פניו איננו מתיישב עם הארוע אותו תיאר יששכרוף בחקירתו. יששכרוף תיאר מקרה בו לאחר מעצר סירב העצור לאיזוק ואז התבקש על ידי המ"פ לפעול לאזיקתו. אז – לטענתו – הוא לבדו היכה את העצור עד אשר התעלף ודימם. לעומת זאת, מתאר המרואיין מצב שבו – לטענתו – הוכה על ידי קבוצת חיילים רעולי פנים. ממילא ברור שאין קשר בין המקרים. ככלל, כל מידע המועבר לרשויות החקירה ואשר מגלה חשד כי בוצעה עבירה לכאורה, מצדיק בחינת אפשרות של פתיחה בחקירה. וכך ייעשה גם לגבי המקרה הנוכחי".

"אין קשר בין המקרים". דין יששכרוף עם שני הפלסטינים שעצר במהלך שירותו. צילום: פייסבוק, שוברים שתיקה
"אין קשר בין המקרים". עם שני הפלסטינים שעצר במהלך שירותו. צילום: פייסבוק, שוברים שתיקה

גם היום, בארגון "מילואימניקים בחזית" מתעקשים: יששכרוף משקר, הוא לא הכה שום פלסטיני, גם לא בתקרית הנוספת שנחשפה אתמול. אמינות "שוברים שתיקה" עומדת במבחן, ונשאלת השאלה האם החקירה תיפתח מחדש בעקבות העדות הזו.:עוד באותו נושא