בית המשפט שחרר את עד המדינה מיקי גנור למעצר בית בתנאים מגבילים ודחה את בקשת הפרקליטות להשאיר אותו במעצר.

אחרי שביום שלישי האחרון הגיע ליחידת להב 433 במשטרה מיקי גנור, עד המדינה ב'תיק 3000' וביקש לשנות חלקים מהגרסה שמסר במהלך חקירת הפרשה, היום (חמישי) מודיעה הפרקליטות לעורכי דינו כי היא שוקלת את ביטול הסכם עד המדינה איתו.

בעקבות הודעתו על השינוי, גנור נחקר באזהרה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) ומהמשטרה נמסר כי בעקבות הדברים יחליטו משטרת ישראל ופרקליטות המדינה לשקול האם יש מקום לבטל את הסכם עד המדינה שנחתם עמו. כאמור, כעת מודיעה על כך הפרקליטות באופן רשמי במכתב לעורכי הדין של גנור.

בהודעת הפרקליטות נמסר כי בטרם תתקבל החלטה סופית יתאפשר לעורכי הדין של גנור להשמיע טיעוניהם בעניין וזאת עד ליום 27.3.19. "יובהר, כי צעד זה בא בעקבות הודעת הסנגורים כי מר גנור מבקש לחזור בו מדברים שמסר במשטרה במסגרת ההסכם, ובהמשך לדברים שאכן מסר ביומיים האחרונים במסגרת חקירותיו במשטרה, אשר סותרים עדויות מפורטות שמסר בשעתו במסגרת ההסכם", נמסר בהודעת פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

עוד נמסר כי "בכך גנור הפר לכאורה באופן מהותי את התחייבויתיו והצהרותיו על פי ההסכם, ולפיכך רשאית המדינה לבטל את ההסכם על כל התחייבויותיה בו. בנסיבות אלה, כאמור, נשקל ביטול ההסכם, על כל המשמעויות הנגזרות מכך", אמרו.

 :עוד באותו נושא