16:05 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הפרקליטות חזרה בה מאשמת הריגה נגד לוחם מג"ב

הפרקליטות חזרה בה מאשמת הריגה נגד לוחם מג"ב

לוחם מג"ב בן דרי יורשע בגרימת מוות ברשלנות במקום בהריגה, לאחר שהחליף כדור גומי בכדור רגיל וירה בנער פלסטיני. עו"ד ציון אמיר: "שבעי רצון"

הערב (ב') פורסם כי הפרקליטות חזרה בה מאישומו של לוחם מג"ב בן דרי בהריגה של פלסטיני אשר השליך אבנים במהלך הפגנות "יום הנכבה" בסמוך למחנה עופר בשנת 2014.

לאחר מאבק משפטי דרמטי, אשר במהלכו שהה לוחם מג"ב תחת תנאים מגבילים קשים מעל שנתיים, חזרה בה המדינה מאישום ההריגה ומהטענה שבה החזיקה לפיה הלוחם הכניס במכוון כדור חי לתוך מחסניתו, תוך שהגיעה להסכם עם עורך דינו של הלוחם עו"ד ציון אמיר לפיו הנאשם סבר כי הוא יורה כדורי תחמיש של כדור גומי ולא היה בידיעתו כלל וכלל כי במחסנית השתרבב בדרך שאינה בידיעתו כדור חי.

חיילי מג"במטפלים בהפרת סדר. צילום: פלאש 90
חיילי מג"במטפלים בהפרת סדר. צילום: פלאש 90

תקרית הירי אירעה בביתוניא ב"יום הנכבה" בשנת 2014 ותועדה מראשיתה עד סופה. על פי כתב האישום, "הנאשם, יחד עם 6 לוחמים נוספים ומתעד צבאי, הוצבו בעמדה שלטת המשקיפה לעבר ציר מרכזי במטרה למנוע כניסת מפגינים לכיוון המחסום", מתואר בכתב האישום.

הלוחם, כך נטען, נשא רובה סער M-16 שעליו מורכב רומה לירי גומי. "הנאשם היה חמוש בכדורי גומי, ובמחסניות תחמיש הכוללות תרמילים 'חסרי קליע' המשמשים לירי כדורי גומי" מפורט בכתב האישום. "מחסניות אלה מובחנות ממחסניות רגילות, בהיותן צבועות בצבע אדום. כמו כן היו ברשותו מחסניות עם כדורים חיים".

בן דרי ולוחם נוסף הוגדרו כמי שביצעו ירי גומי לפיזור מפגינים במידת הצורך. בשלב מסוים הגיעו לאזור מפרי סדר שיידו אבנים לעבר העמדה. "בשלב שאינו ידוע במדויק למאשימה, הכניס הנאשם כדור חי למחסנית תחמיש, בכוונה לירותו לעבר מפירי הסדר. הנאשם השתמש במחסנית התחמיש כדי שלא יבחינו בכך שהוא מבצע ירי חי ולא ירי גומי". לאחר מכן תואר כיצד בעת שהמנוח, נער בן 17, צעד באזור כשידיו לצדי גופו, "כיוון הנאשם מהמרפסת את נשקו לעבר מרכז גופו של המנוח, וירה לעברו קליע חי במטרה לגרום לו חבלה חמורה, תוך שהוא צופה את האפשרות שיגרום למותו. הנאשם פגע במנוח באיזור החזה והמנוח התמוטט במקום".

בתגובה לפרסום מסר עו"ד ציון אמיר אשר מייצג את הלוחם: "אנחנו איננו מגיבים עד לשלב הסופי במשפט. יחד עם זאת אנו שבעי רצון מהעובדה שהפרקליטות לאחר שנתיים וחצי של משפט חזרה בה מטיעוניה".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הדמוקרטים הסורים חוגיים את נצחונם על דאעש בא-ראקה, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

אחרון לוחמי דאעש גורש מא-ראקה

המרכז הסורי לזכויות אדם' הודיע כי העיר נוקתה לחלוטין מן הטרוריסטים האסלאמיסטים. א-ראקה שנכבשה ב-2014 נחשבה לבירת "המדינה האסלאמית"