"הורים יקרים! רגע לפי המרשם, רגע לפני התרופה, עצרו. חשבו ובדקו פעמיים, קבלו חוות דעת נוספת, קראו את הספר הזה, עיינו בחוברת המתלווה לו-
רגע לפני שאתם מקבלים את האבחנה שילדיכם אכן נמנים על האחוז הבודד של ילדים בעלי הפרעת קשב קלינית אמיתית המצדיקה את השימוש בתרופה."

במילים אלו נפתח פרויקט הפרעת קשב-רפואת יתר שרץ החודש הזה ברשת. הפרויקט הזה הוא יוזמה של עבודה ארוכת שנים של גיא בן צבי, אב שעבר עם בנו את מסכת התרופות הפסיכיאטריות וכיום מבקש למנוע מהורים וילדים נוספים לעבור את מסכת הייסורים שעברה עליו.

מספר גיא בן צבי: הסיפור שלי עם קשב וריכוז התחיל לפני כעשרים שנה, כשבני אובחן עם תסמונת טורט וקיבל כדור פסיכיאטרי. הטיפול הזה הפך אותו מילד מלא חיים ואנרגטי לילד כבוי וזומבי והמשפחה חוותה גיהינום. בציפורניים משכנו את משפחתנו בחזרה למעלה. אך אחרי שהצלחנו לעבור את המשבר הזה ולעזור לבני, באמצעים אלטרנטיביים, הבנתי שהסיפור הרבה יותר גדול מהסיפור האישי שלי.

הסיפור מעורר ההשראה הזה מתורגם למעשים. החודש, פברואר, מקדיש בן צבי את הזמן לבירור הנושא של הפרעת קשב, באמצעות פרויקט המונים שנועד להעניק להורה המתלבט מידע אשר איננו מסופק לו על ידי המערכות, הגופים והמכונים הרשמיים העוסקים באבחון וטיפול בהפרעת קשב, אך הינו חלק מהתמונה הגדולה החיונית לקבלת החלטה מושכלת.

אם אתם מתלבטים איך נכון עבורכם להתמודד עם הפרעת הקשב ורוצים לדעת יותר, או אם אתם פשוט שותפים ברצון העז לראות שינוי בתחום- הוא מציע לכם שתי תמורות:

*הספר הפרעת קשב- רפואת יתר נותן תחקיר מעמיק ומידע סמוי על הפרעת הקשב כתופעה עולמית. בעלילה מרתקת שכולה סיפורים ודמויות אמיתיות, חושף עיתונאי הניו-יורק טיימס עטור הפרסים, אלן שוורץ, את סיפורה של הפרעת הקשב מכל נקודות המבט, גם אלה הסמויות מעיני הציבור. הוא מציב מולנו מראה החושפת כיצד כיום כ 15% מילדי ארה"ב, ואחוז דומה בישראל, מטופלים בתרופות להפרעת קשב. עם זאת, הוא מכיר היטב את התופעה ומכיר בחיוניותם של אבחונים רפואיים ותרופות- במקרים הנכונים. רפואת יתר- הפרעת קשב הוא תרגום עברי לספרו של שוורץ, בתוספת פרקים מקוריים וחוות דעת של אנשי מקצוע ועיתונאים בישראל.

*החוברת הפרעת קשב- חלופות לתרופות נותנת ריכוז של גישות טיפול היכולות להוות חלופות לשימוש בתרופות בהפרעת קשב, מתוך התייחסות מעמיקה לתופעה. זהו מגוון רחב של חלופות במקום אחד.

"למרבה ההפתעה ובאופן די ודאי, מספר הילדים עם אבחון שגוי עולה על מספר הילדים שיש להם בעיה קלינית. נתון זה מוכיח כי כל נושא הפרעת הקשב כל כך מבולבל ונגוע עד שאף אחד לא יודע בדיוק מה לעשות עם זה…
אין זה משנה אם מדובר בילד אחד או במיליונים כיום, אם אנחנו מתכוונים לומר לילד שיש לו הפרעה מוחית קבועה וכנראה הרסנית, כדאי מאוד שנהיה צודקים." אלן שוורץ, מחבר הספר הפרעת קשב- רפואת יתר.

לתמיכה בפרויקט והזמנת התמורות: הפרעת קשב- רפואת יתר



מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20