בעוד מספרי האבחונים והתרופות נוסקים- רבים לא יודעים שאפשר אחרת. סיכוי רב גם שנתקלתם בתופעות הלוואי המלוות לעיתים קרובות את הטיפול התרופתי. לנוכח הקשיים שמעורר הטיפול התרופתי, רבים מחפשים חלופות טיפוליות, שיהיו לא פחות יעילות ויותר בטוחות.

 

בעולם הטיפול ניתן למצוא חלופות רבות, לא תמיד מוכרות לכולם, שאינן מתייחסות ל"הפרעת קשב" כמחלה שלה יש תרופה פרמקולוגית, אלא מתייחסות לילד היחיד ולסביבתו ולסימפטום או הקושי הספציפי שהוא חווה. הגישות האלו מחפשות את הסיבות לקושי ולא מיד נותנות פתרון "פלסטר" והן אפקטיביות עבור המוני אנשים.

כנס גדול המיועד לבני משפחה של ילדים עם הפרעות קשב ינסה להפוך את הקערה הקונבנציונלית על פיה ולהציג זוויות מבט אחרות ומאוד מעצימות. הכנס כולו יעסוק בדרכים לטיפול ומניעה כאלטרנטיבות לטיפול התרופתי, ובכלים מעשיים להתמודדות.

דוברים בכנס אנשי תרבות ועיתונות, אנשי חינוך וכמובן אנשי טיפול, בהם ד"ר מיכאל אבולעפיה, פסיכיאטר לילד ולנוער, אב ל 9 ילדים מהישוב עלי, שלו גישה פסיכיאטרית מרעננת: מבחינתו תרופות אינן גזירה משמים והוא משתמש בטיפול שורשי ברוח היהדות להעצמת כוחות הילד וסביבתו הרבה לפני שפונה לטיפול התרופתי המקובל בפסיכיאטריה. בשל גישתו החדשנית עבודתו מבוקשת מאוד.

בכנס הקרוב ב 24.5.19 בתל אביב תהיה הזדמנות פז לשמוע אותו ולשאול שאלות פנים אל פנים. עוד דוברים בכנס אנשי תרבות ועיתונות ידועים, אנשי חינוך וטיפול, כולם בעלי מבט מפוכח וגישה חדשנית, את כולם הקהל מוזמן לשמוע ולשאול שאלות.

הכנס יעסוק בדרכי התמודדות אפקטיביות ובטיחותיות, בדגש על השראה מניסיון אישי ומן המחקר.
בכנס תהיה ההשקה של הספר החדש "הפרעת קשב- רפואת יתר" מאת העיתונאי האמיץ אלן שוורץ, על מגפת הפרעת הקשב, בארץ ובעולם. בליווי חוברת "הפרעת קשב חלופות לתרופות- מטפלים מציעים אלטרנטיבות".

24.5.19 בתל אביב, מרכז דוהל, רחוב התקווה 76 (חניה חינם ברחוב תדהר 37 – חמש דקות הליכה מרכבת ההגנה).

הנחה מיוחדת על כרטיס לכנס לגולשי ערוץ 20 היקרים באמצעות קוד קופון 131415

למידע מלא וכרטיסים לכנס: https://eatwell.co.il/keshev/

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20