הפרלמנט האירופי. צילום: DAVID ILIFF

 

הפרלמנט האירופי אישר אתמול (ה') ברוב של 524 חברי פרלמנט הצעת החלטה לפיה הוא רואה את ארגון הטרור חמאס כאחראי על האירועים בגדר הגבול בשלושת השבועות האחרונים, כך פורסם ב"ישראל היום". "עזה היא מרכז של ארגוני טרור בינלאומיים מוכרים", הוסיפו בהצעת ההחלטה.

בהמשך נכתב כי הפרלמנט האירופי מביע צער על הפלסטינים שנהרגו מאש צה"ל במסגרת צעדת המחבלים שיזם ארגון הטרור, למרות שהוא מכיר באתגרי הביטחון של ישראל ובזכותה להגן על גבולותיה ב"אמצעים יחסיים". הצעת ההחלטה קוראת לצה"ל שלא להשתמש בנשק חם נגד המפגינים שאינם חמושים.

מחבלים מתפרעים ליד גדר הרצועה. צילום: דו"צ

 

ההחלטה התקבלה ברוב משמעותי, כאשר 30 צירים התנגדו לה, ו-92 נמנעו. סיעת "אירופאים שמרנים ותומכי רפורמות" הימנית הידועה כתומכת בישראל, תרמה רבות לאישור הצעת ההחלטה לאחר שפעלה לאיזון הנוסח שלה, ולסמן את ארגון הטרור חמאס כאחראי לאירועים. במקביל, דרשו מפלגות השמאל הקיצוני, שלא במפתיע, להוסיף גינוי חד צדדי לישראל.

הצעת ההחלטה מהווה הישג מדיני והסברתי משמעותי לישראל, שכן היא מגנה באופן חד משמעי את הטרור הפלסטיני בחסות חמאס וארגוני טרור נוספים ברצועה, הכולל ירי טילים, בניית מנהרות התקפיות וחדירה לשטח ישראל לצורך ביצוע פיגועים. אם לא די בכך, החלטה קוראת לחמאס לשחרר את אברה מנגיסטו והישאם א-סייד המוחזקים בידיו, ולשחרר את גופות חללי צה"ל הדר גולדין ואורון שאול הי"ד.

מחבלי חמאס בעזה. צילום: עבד ראחים חאטיב, פלאש 90

 

הפרלמנט האירופי ציין את העובדה שצה"ל הקים ועדת חקירה משלו לאירועים, וקרא לפתוח בחקירה עצמאית ושקופה של האלימות בגדר, כשהוא מפנה את האצבע המאשימה כלפי חמאס. עוד נכתב בנוסח הסופי כי יש להסיר את הסגר על עזה, לקחת את השלטון מידי חמאס, שנכלל ברשימת ארגוני הטרור של האיחוד האירופי, ולהחזיר אותו לידי הרשות הפלסטינית.ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם