דף הבית > חם ברשת > הפרופ' שהאשים את צה"ל במעשי טבח – מתנצל

הפרופ' שהאשים את צה"ל במעשי טבח – מתנצל

בעקבות חשיפת ערוץ 20 לפיה פרופ' אלון הראל מהאוניברסיטה העברית השווה בין הפיגוע בברקן ל"מעשי טבח" של חיילי צה"ל, הוא החליט להתנצל: "התבטאותי מגונה, אני מצר עליה"

אלון הראל, הפרופ' למשפטים מהאוניברסיטה העברית, שהשווה בין הפיגוע בברקן למעשיהם של חיילי צה"ל, החליט להתנצל על דבריו. 

פרופ' אלון הראל. מתוך אתר האוניברסיטה העברית

 

"ההתבטאות שלי בעניין הרצח בברקן וההשוואה בינה לבין מעשי ההרג בדרום הייתה התבטאות מגונה ואני מצר עליה", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "היא נאמרה לאחר שבמשך ימים אחדים נחשפתי להתקפות שיטנה בשל הכנס שאני מארגן באוניברסיטה העברית בנושא חיים תחת הכיבוש. התקפות אלה בהם נשלחתי אחר כבוד למחנות ריכוז, תוארתי כנאצי וכרוצח המונים, אוטואנטישמי ועוד מרטו את עצבי וגררו אותי שלא מרצוני לתגובה החריפה והבלתי מוצדקת. אני מצר על כך מאוד".

כאמור, הראל טען כי הפיגוע בברקן דומה ל"מעשי הטבח" של צה"ל. את ההשוואה המקוממת כתב בתגובה לשיתוף כתבת אתר ערוץ 20 בעמוד הפייסבוק שלו, בה צוטטאיש התקשורת שי גולדן שהצר על ההצדקות משמאל לפיגוע המזעזע שגבה את חייהם של קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד.

"זה ללא ספק רצח בדם קר", טען הראל, "בכך הוא דומה מאוד למעשי הרצח שצה"ל מבצע בגבול הדרום. הגיע העת להפסיק את מעשי הטבח".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

"הקרן החדשה מעורבת ברשימות המועמדים לרשויות המקומיות"

'הפורום הציבורי' השיק היום קמפיין שעתיד לחשוף את מעורבות הקרן הזרה בבחירות המקומיות ברחבי הארץ. היו"ר, איתי גרנק, באולפן הפתוח: "יש לנו הוכחות למעורבות הקרן, בימים הקרובים נחשוף אותן"