וקרן טראמפ, משיקות פרויקט חינוכי מיוחד במטרה לקדם את התלמידים בישראל במתמטיקה. במבחנים בינלאומיים ניתן לראות כי הישגי התלמידים בישראל במתמטיקה, כמו גם במדעים ובקריאה, עדיין נמוכים משמעותית ביחס למדינות ה-OECD, והפערים בהישגים על רקע חברתי וכלכלי גדולים מאוד.

בני הנוער אומרים שהלימודים בבית הספר לא תמיד "מתחברים" לעולם שלהם והם לא תמיד רואים את הקשר בין החומר הלימודי ובין החיים עצמם. לרבים מהם אין מוטיבציה והם לא מבינים בשביל מה להשקיע ולהצטיין בלימודים. "" המושק היום ברשת, מזמין את בני הנוער לפתח את כישורי הלמידה ואת מיומנויות החשיבה שלהם באמצעות משימות המשלבות וחידות מתמטיות מהעולם האמיתי.

ללא שם

 

בני הנוער המשתתפים ב"אתגר הכדורגל" יידרשו להתגבר על שלבים שונים עד לזכייה בכרטיס הנכסף למשחק במונדיאל 2018 בקיץ הקרוב ברוסיה. המתחרים באתגר יצטרכו לענות על שתי שאלות טריוויה בנושא כדורגל, להשיב נכונה על שאלות מתמטיות, לבצע בעיטה לשער בעיניים מכוסות, לתעד בווידאו ולהעלות את הסרטון לרשת. הסרטון יתבצע בהתאם להנחיות שחקני נבחרת וליגת העל: מבית"ר ירושלים, , מלך השערים ממכבי נתניה, ואשרת עיני שחקנית אס"א תל אביב.

כדי להצליח ולהתקדם באתגר, יידרשו בני הנוער לגלות חשיבה מתמטית יצירתית, להפגין יכולת ניתוח ביקורתית, לצאת מהקופסה, לקחת סיכונים מחושבים ולגלות יוזמה עצמאית – תכונות הדרושות להם כדי להצליח בעתיד. שופטי התחרות יבחרו את הסרטונים הטובים ביותר על פי הצלחת בני הנוער לעמוד במשימות השונות.

דיא סבע. צילום: מכבי נתניה
דיא סבע. צילום: מכבי נתניה

 

האתגר יתקיים במשך שבועיים החל מה-28.1, והזוכה במקום הראשון יקבל זוג כרטיסים למשחק במונדיאל 2018 ברוסיה, כולל כרטיסי טיסה ולינה במלון. למצטיינים בביצוע האתגר יחולקו כרטיסים זוגיים למשחקי נבחרת ישראל, חולצות וכדורי רגל חתומים על ידי כוכבי הנבחרת וכן השתתפות באחד מאימוני הנבחרת.

רותם קמר, מנכ״ל ההתאחדות לכדורגל: ״קסם לנו הרעיון לחבר את נבחרת ישראל ושחקניה למטרה חינוכית מהמעלה הראשונה. השילוב בין כדורגל לחינוך הוא בנשמת אפה של ההתאחדות ואנחנו מאמינים כי הוא אפשרי ומועיל. השחקנים נדרשים לחשוב מחוץ לקופסה על המגרש ובוודאי מחוצה לו. יצירתיות תמיד הייתה ערך מוסף. אני משוכנע כי המיזם המבורך הזה גם יחזק את הקשר בין בני הנוער הצעירים והצעירות לנבחרות ישראל".

רותם קמר. צילום: ההתאחדות לכדורגל
רותם קמר. צילום: ההתאחדות לכדורגל

 

אלי הורביץ, מנכ״ל : ״כשאמרנו לבני הנוער 'כדורגל' הם אמרו 'כיף'. כשאמרנו'', הם אמרו 'חשוב'. אז החלטנו לחבר את השניים, את מה שחשוב ואת מה שאוהבים. ובעצם למה לא, הרי במתמטיקה כמו בכדורגל צריך להתאמן, להשקיע, להתמודד ולהתגבר. כאשר הביצועים משתפרים, מגיעים ההישגים, וכשמצליחים, אז תחושת הסיפוק עצומה".

דוד קלטינס, שחקנה של בית״ר ירושלים: "אין שום סיבה שמתמטיקה וכדורגל יבואו אחד על חשבון האחר והחיבור ביניהם נראה לי מבטיח. אתגר הכדורגל הוא הזדמנות מצוינת לשלב בין השניים ובוודאי לעודד את בני הנוער להתמודד עם המשימות השונות, להתחבר לשני התחומים וכמובן ליהנות מפרסים מגניבים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.