⁠⁠⁠השר סייר היום (רביעי) ברובע המוסלמי כדי לראות מקרוב את הפסקת הבניה הלא חוקית של הוואקף המוסלמי במצודת אנטוניה הצמודה להר הבית. אתמול (שלישי) פורסם כי בעקבות לחצים של ראש הממשלה נתניהו והשר , הוציאה עיריית צו הפסקת עבודות מינהלי למבנה מחוץ לחומה המקיפה את שבנייתו החלה באופן לא חוקי וללא אישורי בניה. בניה לא חוקית בהיקף גדול של עשרות מבני שירותים ומקלחות באתר הצמוד להר הבית פוגעת בעתיקות חשובות ומהווה הפרת הסטטוס קוו.
 
 
השר אורי אריאל: ״אנחנו עדים להפרה חמורה של הסטטוס קוו בהר הבית ויש חשש סביר לפגיעה קשה בעתיקות. מדובר בבניה בקנה מידה גדול של עשרות תאי שירותים ומקלחות באתר עתיקות מימי בית שני. אסור לאפשר זאת ואני דורש מגורמי האכיפה שישימו לכך סוף. לצערנו הרב, הבניה נעשתה כבר זמן רב אבל לא נעשה דבר. בשבוע האחרון, אחרי שהחומר הגיע לידי, עדכנתי את השרים ולחצתי את ראש הממשלה שיפעל בנושא באופן אישי, הגיע הנושא לדיון אצל ראש הממשלה. בעקבות הדיון שהיה הוציאה עיריית ירושלים צווי הפסקת עבודה ואני מצפה שהצווים גם יאכפו. אני מצטער שראש הממשלה לא פעל עד עכשיו, אבל עדיף מאוחר מלעולם לא. לפעם הבאה צריך שהפעילות תהיה מהירה ותכליתית״.
 עיריית ירושלים הוציאה היום (ג') בתיאום עם רשות העתיקות צו הפסקת עבודות מינהלי למבנה מחוץ לחומה המקיפה את הר הבית שבנייתו החלה באופן לא חוקי וללא אישורי בניה ובטיחות וכולל בתוכו חדרי שירותים ומקלחות. הצו הוצא לאחר עדכון הגורמים הרלוונטיים, זאת לאחר שבימים האחרונים התקבלה תלונה על העבודות המתבצעות במקום בניגוד לחוק. יש לציין כי עיריית ירושלים ומשטרת ישראל בתיאום עם הוואקף יסייעו בהצבת תאי שירותים ניידים במהלך חודש הרמאדן לרווחת המתפללים והמבקרים.
עתיקות ירושלים
בניה בלתי חוקית של הוואקף
אריאל התייחס בדבריו גם למשא ומתן אותו ניהל יו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט למול ראש הממשלה ואומר כי לבנט אין שום סיבה להתפאר בשום הישג בעימות עם ראש הממשלה מכיוון ששום דבר לא הושג. "אז מה הושג? לעשות כותרות? אני מציע להסתכל על העובדות".
‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.