אתמול בערב, אחרי שהסתיימה ישיבת הקבינט, היה מי שטרח להדליף לכמה עיתונאים ש"סבב הלחימה עשוי להימשך עד שבוע". באותן שעות שהציטוט העלום הזה פורסם, כבר ידע מקבל ההחלטות בירושלים שזו לא האמת ושכניסת הפסקת האש לתוקף היא עניין של שעות.

גם הפעם אף גורם ישראלי רשמי לא טרח לעדכן את הציבור על ההחלטה ללכת להפסקת אש ומה השיקולים העומדים מאחוריה.  נכון לשעה זו בסביבת ראש הממשלה – דממת אלחוט. אין קול ואין עונה. שרי הקבינט, ששמעו אתמול בישיבה דברים מאוד נחרצים, הופתעו בעצמם מהמהירות שנתניהו הורה לקבל את ההצעה לנצור את האש. רוב השרים בחרו שלא להתראיין הבוקר ואף לא להוציא הודעה המחזקת את החלטת ראש הממשלה.

במבחן התוצאה חמאס רושם לעצמו שורה של הישגים: ארבעה אזרחים ישראלים הרוגים – לראשונה מאז צוק איתן, מאות פצועים, שיבוש שיגרת החיים של כמעט מחצית מתושבי המדינה, הפסקת הזרמת הגז הטבעי מלב ים לישראל ותחושת חמיצות שמלווה אותנו, הישראלים, בתום כל סבב מקוצר ולא תכליתי כמו זה. ומה ישראל קיבלה בתמורה? שקט זמני? , שרק אתמול טענו כולם שלא מהווה שיקול בקבלת ההחלטות המבצעיות?

האירוויזיון- חלק מהשיקול? 

 

רגע לפני הרכבת הממשלה החדשה וחלוקת התיקים, רוב בכירי הליכוד שותקים. גם נשמע היום בראיון ברדיו מפויס מתמיד. היחיד שהעז לזעוק שהמלך הוא עירום היה גדעון סער. בעוד הפסקת האש עם חמאס נכנסה לתוקף הלילה, הפסקת האש הפוליטית בין נתניהו לסער כנראה הסתיימה היום עם הירי בתוך הנגמ"ש מצידו של , מבכירי הליכוד.

השגרה חזרה היום לישובי העוטף והדרום אבל כולם מבינים שהשקט הזה הוא זמני בלבד. עד לפעם הבאה שבכירי חמאס או מי מאנשי הג'יהאד האסלאמי יחליט לאתגר שוב את ישראל.

ח"כ גדעון סער. צילום: פלאש 90
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.