דף הבית > אקטואליה וחדשות > הפסקת אש? מחבל ירה לעבר כוח צה"ל בזיקים

הפסקת אש? מחבל ירה לעבר כוח צה"ל בזיקים

מחבל פתח באש מצפון הרצועה לעבר כוחותינו שהשיבו באש מצידם. המחבל ככל הנראה חוסל. אין נפגעים לכוחותינו בחילופי האש. ארגוני מחאת הדרום: "זה רק מוכיח שאין שום הסדרה ושום הפסקת אש"

חילופי אש אירעו הבוקר (ב') בין מחבל לכוח צה"ל בחוף זיקים. האירוע החל כאשר מחבל ביצע ירי לעבר סיור של כוח צה"ל סמוך לחוף הים בצפון רצועת עזה ואף השליך רימון. טנק צה"ל הגיב בירי פגזים לעברו והכוח שהיה במקום המשיך באש מנשק קל.

עשן מתימר בעקבות תקיפה ישראלית על שני מחבלים שניסו לחדור לים מול חוף זיקים. צילום ארכיון: אדי ישראל, פלאש 90

 

לא זוהתה בריחה של המחבל מהמקום וכעת מעריכים כי הוא חוסל מהאש. בדקות הקרובות תתבצע סריקה בזירה בין היתר יבדק האם המחבל הניח מטען. אין נפגעים לכוחותינו ולא נגרם נזק.

‏תושבים בעוטף עזה דיווחו על שמיעת שני פיצוצים עזים מצפון לרצועה. אחד האזרחים העלה לרשת תיעוד מחוף הים בזיקים, בו נראית פטריית העשן אחרי הדיווח על הפיצוצים.

ארגוני מחאת הדרום: "זה רק מוכיח שאין שום הסדרה ושום הפסקת אש"

ארגוני מחאת הדרום 'דור הקסאמים' ו'התנועה לעתיד הנגב המערבי' קראו בתגובה לציבור להצטרף ולתמוך במאבק לביטחון ארוך טווח. "זה רק מוכיח לנו, תושבי הנגב המערבי, שאין שום הסדרה ושום הפסקת אש (כהגדרתה)", אמרו. "תושבי העוטף תלויים בגחמות של מחבל כזה או אחר ולא במדיניות ברורה שמבטיחה שקט לטווח ארוך. האירועים הבוקר רק מוכיחים את המאבק שלנו לביטחון".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

צה״ל דחה את ממצאי התחקיר הרוסי

בצה"ל דוחים את ממצאי התחקיר הרוסי ומבהירים כי מנגנון התיאום פעם בין הצבאות פעל בזמן: "צה״ל ימשיך לפעול על פי הנחיית הדרג המדיני"