מדי שנה מתקיים מחזמר הילדים הפופולרי "הפסטיגל" בשמונת ימי החנוכה. אתמול (ד') פורסם בכלי התקשורת שהנהלת הפסטיגל קיבלה החלטה שהשנה האירוע לא יתקיים בשבת, עקב דרישה של הזמר עומר אדם, אשר משתתף במחזמר. בחוזה מול ההנהלה הציב אדם דרישה שהפסטיגל לא יתקיים בשבת.

באתרים הדתיים שמחו וברכו את עומר אדם על התעקשותו לא לחלל את השבת, למרות המחיר הכלכלי עבורו. אך מנגד, בארגון השמאל ה'ליברלי' "ישראל חופשית"הביעו תרעומת על ההחלטה שהפסטיגל לא יתקיים בשבת, ובדף הפייסבוק של הארגון הם קראו לציבור החילוני להחרים את הפסטיגל מכל וכל: "אנחנו קוראים לכם, ציבור חילוני, לא ללכת לפסטיגל גם ביום ראשון, שני, שלישי, רביעי, חמישי ושישי".

בתנועה למדינה יהודית ודמוקרטית הביאו פליאה על חוסר הסובלנות של הארגון שקורא לחופש ולשוויון אך בוחר בשיטה של איומים וחרמות כלפי אומנים שרוצים לשמור את השבת כפי אמונתם. "מנכ"ל ישראל חופשית התבטא בעבר כלפי המפלגות החרדיות שדרשו לשמור על הסטטוס קוו בתל אביב: 'אם תסגרו את תל אביב, תקבלו מלחמה'. כעת מתברר שהמלחמה היא לא רק נגד החרדים אלא גם נגד זמרים מסורתיים וחילוניים כמו עומר אדם ואמני הפסטיגל" מסרו מהתנועה למדינה יהודית.

יצוין שבימים הקרובים מיקי גיצין ייכנס לתפקידו החדש כמנכ"ל הקרן החדשה לישראל, ומהמתקפה של ארגונו על הפסטיגל החילוני אפשר ללמוד כיצד תיראה הקרן בעלת זרועות התמנון תחת הנהגתו.

מתוך פסטיגל 2016. צילום: אתר הפסטיגל
יוחרם? מתוך הופעות הפסטיגל הקודם. צילום: אתר הפסטיגל
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא