דף הבית > אקטואליה וחדשות > הפלסטיני אחריו התנהל מרדף הודה: תכננתי פיגוע דריסה

הפלסטיני אחריו התנהל מרדף הודה: תכננתי פיגוע דריסה

מרדף שהתנהל לפני שלושה שבועות אחר פלסטיני שגנב משאית ונסע בפראות בתוך ראשל"צ הסתיים במעצרו וחקירתו, בה הודה כי תכנן לדרוס חיילי צה"ל

משטרת ישראל סיימה לחקור את אירוע סיכול הפיגוע שאירע לפני שלושה שבועות, בו נעצר לאחר מרדף פלסטיני בשם מוחמד צפראן, בן 40 מרמאללה. החשוד נעצר בראשון לציון על ידי שוטרים לאחר שגנב משאית ובחקירתו סיפר כי התכוון לבצע פיגוע דריסה נגד חיילים במרכז הארץ.

עם קבלת הדיווח במשטרה על משאית שנגנבה מחולון ועושה דרכה לראשל"צ, הוזעקו כוחות שאיתרו את המשאית כשהיא בתנועה וקראו לנהג המשאית לעצור, אך הוא החל להימלט בנסיעה ברחובות העיר, תוך סיכון ממשי לחיי אדם. תוך כדי בריחתו, ניגח נהג המשאית רכב פרטי וניידת משטרה, עד שנעצר על ידי השוטרים.

תיעוד סוף המרדף. צילום: דוברות המשטרה

 

בחקירתו צפראן החשוד כאמור, כי גנב את המשאית על מנת לבצע פיגוע דריסה כנגד חיילים באזור מרכז הארץ. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת, ובסוף השבוע שעבר הוגשה בעניינו הצהרת תובע .

מחר צפויה פרקליטות מחוז המרכז, להגיש נגדו כתב אישום בגין שורה של עבירות, לרבות הכנה לביצוע רצח במעשה טרור, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, שהייה בלתי חוקית, גניבת רכב ונהיגה ללא רישיון.

משאית גנובה בה נתפס תושב רמאללה שתכנן פיגוע. צילום: דוברות המשטרה
המשאית הגנובה בה נתפס צפראן. צילום: דוברות המשטרה
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

אולי יעניין אותך גם

בצל ההסלמה: המשלחת המצרית עוזבת את עזה

המשלחת המצרית שהגיעה אתמול לעזה במטרה לתווך בין ישראל לארגון הטרור של חמאס, נוטשת את הרצועה. במקביל, ראש המודיעין המצרי ביטל את ביקור שתוכנן למחר בעזה ורמאללה