בכירים הביעו הבוקר (ב') מהחקירות המתנהלות בישראל נגד , וסיפרו כי הם תולים בהן תקוות להחלפת השלטון בישראל, כך פורסם ב"360". מצידו אמר כי למרות רצונם של הבכירים הפלסטינים – זה לא הולך לקרות.

"במהלך שנות כהונתו של נתניהו כראש הממשלה הישראלי לא הייתה התקדמות בזירה המדינית. ראינו רק הרחבה של ההתנחלויות והתעלמות מוחלטות מההחלטות הבינלאומיות על אי חוקיותן", סיפר אחד הבכירים ל"360", והוסיף: "המשטרה שלכם אומרת שנתניהו מושחת ופועל שלא כחוק – כלומר, גם בישראל מבינים כעת שהוא פושע. נתניהו צריך לסיים את תפקידו. אנחנו מקווים שמי שיחליף אותו יוביל לשינוי חיובי".

אחמד מג'דלאני. צילום: פייסבוק
. צילום: פייסבוק

 

הבכיר בארגון פת"ח, אחמד מג'דלאני, שמר על איפוק: "סוגיית החקירות של נתניהו היא עניין פנים-ישראלי. כשהרשויות יחליטו שיש להעמידו לדין, הכנסת הישראלית תצטרך לקבל החלטה אם לפזר את ממשלתו או לשנות את הרכבה. זה נושא ישראלי, ואסור לנו להתערב בו. מטרידות אותי הפעולות שמבצעת הממשלה הישראלית, שהורסות את האפשרות לפתרון שתי המדינות ואת האופק המדיני של הפלסטינים. זאת, באמצעות הרחבת ההתנחלויות וההשלכות שלהן על אדמותינו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לפרסום על הדברים שאמרו הבכירים הפלסטינים המייחלים לנפילתו, וכתב: "לא יקרה".

בתוך כך, לראשונה מזה חמש שנים, מלך ירדן עבדאללה נחת היום ברמאללה, והוא צפוי להיפגש עם יו"ר אבו מאזן כדי לדון בין היתר בהתפתחויות בהר הבית.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא