הנסיך ויליאם. צילום: רויטרס

הפלסטינים ממשיכים במסע המדיני שלהם נגד ישראל. כעת הם קוראים לבטל את ביקורו הממלכתי של הנסיך ויליאם בישראל, המתוכנן לקיץ. הפרטים המלאים – הערב במהדורת החדשות.

הוועדה הלאומית הפלסטינית, המקדמת את תנועת החרם נגד ישראל (BNC) פנתה לממשלת בריטניה בקריאה לבטל את הביקור המלכותי. "אין להוסיף עוד פגיעה לפגיעות קודמות של האימפריאליזם הבריטי נגד הפלסטינים שהם בעלי הארץ המקוריים", נטען, בין היתר, בהודעת הפלסטינים לממשלה הבריטית.

נציין כי מדובר בביקור רשמי ראשון של בן משפחת מלוכה בריטי בישראל. ויליאם גם צפוי לבקר בירדן וברשות הפלסטינית. בעבר היו כמה ביקורים לא רשמיים בישראל, בין היתר של הנסיך צ'רלס בהלוויתו של יצחק רבין ובהלוויתו של שמעון פרס.

לערוץ 20 נודע כי ארגונים פרו-פלסטיניים נוספים פנו החודש לממשלה הבריטית בקריאות דומות לבטל את הביקור בישראל. לא ברשות הפלסטינית חלילה, אלא רק בירושלים.

אבו מאזן. צילום: פלאש 90

 

יחסי הפלסטינים והבריטים נחבלו בעבר, לאחר שאבו מאזן איים לתבוע את הבריטים בשל הצהרת בלפור. לפני כשנתיים, אבו מאזן אמר כי "הצהרת בלפור היא הצהרה מקוללת שניתנה על ידי מי שהדבר אינו שייך לו, למי שאינו ראוי לו".

לפי טענותיו של אבו מאזן הצהרת בלפור ויישומה גרמו לנכבה של העם הפלשתיני ומנעו ממנו לחיות במולדתו: "בהתבסס על ההצהרה הזו הועברו מאות אלפי יהודים מאירופה ומחוצה לה לפלשתין על חשבון בני עמנו הפלשתינים, שהם, אבותיהם ואבות אבותיהם חיו אלפי שנים באדמת מולדתם".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20