ברשות הפלסטינית ביקשו מוועדת המורשת העולמית של אונסק”ו לרשום את העיר העתיקה בחברון ואת כאתר מורשת עולמי פלסטיני. כך דווח ב Ynet.

מערכת המכפלה 2014. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מערכת המכפלה 2014. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הליך הרישום וההכרזה של כל אתר לוקח בדרך כלל מספר שנים, אולם ברשות מבקשים לנצל סעיף בתקנון המאפשר לרשום אתר בהליך חירום מהיר. איך? בעזרת טענות שקריות לפיהן האתר מצוי בסכנת הרס והכחדה מצד “הכוח הכובש”. בין השאר טוענים הפלסטינים שישראל ביצעה באתר יציקת בטון חריגה, לטענת ישראל מדובר ביציקה קטנה – שתואמה עם הווקף.

שגריר ישראל באונסק"ו, כרמל שאמה הכהן. צילום: קובי גדעון, פלאש 90
שגריר ישראל באונסק”ו, הכהן. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

בוועדת המורשת חברות 21 מדינות: פינלנד, פולין, פורטוגל, קרואטיה, טורקיה, אזרבייג’אן, אינדונזיה, פיליפינים, קוריאה, וייטנאם, קזחסטאן, טוניסיה, כווית, לבנון, פרו, קובה, ג’מייקה, בורקינה פאסו, זימבבואה, אנגולה וטנזניה – אף אחת מהן אינה בין עשר המדינות שהצביעו בעד ישראל בוועד המנהל של אונסק”ו.

 שגריר ישראל לאונס”קו כרמל שאמה הכהן, אמר בתגובה לדיווח: “מדובר בחזית חדשה במלחמה על המקומות הקדושים, שהיא המשך להתקפות ולהצבעות ההזויות באונסק”ו בעניין ירושלים, הר הבית והכותל המערבי. ישראל מכבדת את רגשות המוסלמים ודואגת להבטיח חופש פולחן, סדר, ביטחון, תחזוקה שוטפת ופיתוח תשתיות תומכות במקומות הקדושים. לא רק המהות מקוממת, אלא גם הדרך שבה מעלילים הפלסטינים על הצד הישראלי עלילות דם שלא היו ולא נבראו”.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.