סאיב עריקאת. צילום: פלאש90

 

מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, סאיב עריקאת יצא במתקפה נגד השליח המיוחד של הנשיא טראמפ למזה"ת, ג'ייסון גרינבלט, כך פורסם ב"הארץ". במכתב מיוחד ששיגר לדיפלומטים הזרים ברמאללה, ביקש הבכיר באש"ף תמיכה מלאה בפלסטינים במוסדות הבינלאומיים נגד ישראל, במיוחד בבית הדין הבינלאומי בהאג, ולעזור בקידום חקירה של "הפשעים המתמשכים של ישראל נגד העם הפלסטיני".

לדבריו, גרינבלט הפך בשבועות האחרונים ל"דובר של הרשויות הישראליות, שמצטט את דף המסרים הישראלי", לאחר שניצב לצדה של ישראל בכל הקשור להתפרעויות בגבול הרצועה במסגרת קמפיין צעדת המחבלים.

הפרות סדר אלימות בגבול הרצועה. צילום: תקשורת ערבית

 

עריקאת הזכיר כי הפלסטינים אינם מכירים בארה"ב כמתווך בינם לבין ישראל לאחר שהנשיא טראמפ הכריז על הכרה אמריקאית בירושלים כבירתה של ישראל. "ברור שאלה שלא סבורים כי חייהם של פלסטינים וישראלים בעלי ערך שווה לא יכולים בשום אופן לקדם תכנית שתהיה קרובה בכלל לשלום צודק ובר קיימא", כתב עריקאת, והוסיף כי "ממשל טראמפ ממשיך לאמץ עמדות ישראליות".

גורם פלסטיני סיפר כי כי הרשות הפלסטינית מעבירה מסר לקהילה הבינלאומית לפיו אין עניין להמתין להצגת "תכנית המאה" של הנשיא טראמפ לקידום תהליך שלום בין ישראל לפלסטינים, וכי יש לפעול בהקדם נגד ישראל בזירה הבינלאומית. "אנחנו שומעים את האמירה 'בואו נמתין ליוזמה של הנשיא טראמפ, אבל מול עמדות כמו שמציג השליח גרינבלט אין מה לצפות", אמר.

רה"מ בנימין נתניהו ושליח טראמפ למזה"ת ג'ייסון גרינבלט. צילום: חיים צ"ח, לע"מ
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם