אמש (א') פורסמו דברים שאמר מזכ"ל האו"ם החדש, שהכיר בקשר של העם היהודי עם והמקומות הקדושים שבה, מה שהעלה את זעמם של שכעת דורשים ממנו התנצלות, כך פורסם ב"nrg".

השר לענייני ירושלים ברשות הפלסטינית, עדנאן אל-חוסייני, התבטא בנושא בראיון לסוכנות הידיעות הסינית "שינחואה" ואמר כי התבטאות זו של גוטרס מנוגדת להחלטות האחרונות של אונסק"ו, ארגון התרבות של האו"ם.

הפלסטינים דורשים ממנו להתנצל. מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרס
הפלסטינים דורשים ממנו להתנצל. מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרס

אל חוסייני הוסיף: "גוטרס המעיט מערכן של החלטות אונסק"ו, שהצהירו בבירור כי מקורו של מסגד אל-אקצה הוא במורשת מוסלמית בלבד. הצהרה זו מהווה הפרה ברורה של כל החוקים והכללים האנושיים, הדיפלומטיים והמשפטיים, ועיוות של תפקידו כראש האו"ם".

גם בכיר בארגון הפת"ח, אחמד מג'דלאני תקף את גוטרס ואמר על דבריו כי הם "מכה לאמינות של האו"ם כארגון שצריך לעמוד לצדו של עם כבוש ולהתנגד לכוחו של הכיבוש. נראה שאין אמון במזכ"ל החדש שאינו מבין את עמדתו, שמעניקה לישראל אור ירוק לפעול בירושלים".

כזכור, אמש פורסם כי גוטרס אמר בראיון שהעניק ל'רשת ב" בניו יורק, כי לו זה ברור ללא כל ספק שבית המקדש שהוחרב על ידי הרומאים היה בית מקדש יהודי.

עוד אמר גוטרס בראיון כי אי אפשר להתכחש לעובדה שהעיר ירושלים קדושה לבני כל הדתות – יהודים, מוסלמים ונוצרים כאחד. המזכיר החדש התבטא גם בנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני כשאמר שלמרות שהוא תומך של פתרון שתי המדינות – הוא לא מתכוון ליזום מהלך מדיני כזה, אלא רק לסייע במידה ויידרש לכך.

לסיום, בעניין היחס המפלה לרעה לו זוכה בארגון אמר גוטרס כי יעשה את מירב המאמצים על מנת להבטיח שכל המדינות החברות בארגון יהנו מיחס שווה.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.