בשעה זו מדווח בערוץ אלג’זירה כי ‘המטה המשותף’ של ארגוני הטרור העזתים הודיע על , אשר הושגה בתיווך מצרי. על אף שלא התקבלה תגובה רשמית מישראל, גורם מדיני מוסר כי “ישראל שומרת לעצמה את חופש הפעולה” ורומז כי במידה והאש אכן תיפסק, ישראל תקבל את המציאות שמכתיבים הפלגים בעזה: “הגיעו בקשות של החמאס להפסקת אש מארבעה מתווכים שונים. ישראל השיבה שהצעדים בשטח הם שייקבעו”, הוסיף הגורם.

מוקדם יותר היום התקיימה ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני, בו הציגו צה”ל וגורמי הביטחון סקירה של התקיפות והפעולות, והתקבלה החלטה להמשיך בפעולות הצבאיות ככל שיידרש. זאת לאחר שמשרד הבריאות הפלסטיני הודיע על מחבל הרוג ושניים נוספים שנפצעו אנושות בתקיפה שביצע מסוק קרב של חיל האוויר בבית לאהיא שבצפון רצועת . ההרוג הוא חאלד מערוף בן 29.

מחבלי הג’יהאד האיסלאמי מתכוננים לשיגור רקטות. ארכיון. צילום: עבד ראחים ח’טיב, פלאש 90

 

בתוך כך, נמשך הירי הכבד לעבר ישובי הדרום, זאת על אף דיווחים כי ארגוני הטרור בעזה, והג’יהאד האסלאמי, נענו לבקשת המתווך המצרי בניסיון ההסדרה והודיעו על הפסקת אש החל מהשעה 15:30.

“ההתנגדות מגיבה עקב המשך ההפצצות של ישראל. אם ישראל תפסיק להפציץ – התגובה תהיה בהתאם”, מסרו הפלגים. מוקדם יותר התקבלו דיווחים ערבים על כך שמשלחת מצרית צפויה להגיע מחר לישראל לצורך ניסיון ההסדרה מול עזה. אולם ארגון הטרור חמאס מיהר להבהיר כי אין שום חדש בנוגע להפסקת אש. “אם ישראל תפסיק, יהיה אפשר לחזור להבנות הקודמות”, נמסר מלשכתו של מנהיג הארגון ברצועה, איסמעיל הנייה.

שיגורי הרקטות לישראל

דובר חמאס חוסאם ברהום קרא היום לפיטורי שר הביטחון: “נתניהו צריך לפטר את ליברמן אם הוא רוצה לעצור את סבב ההסלמה, כי הוא זה שהתחיל אותה”.

כזכור, מאז שעות הלילה תקף צה”ל מבנים צבאיים של ארגוני הטרור ברצועת עזה וחיסל מחבלים שניסו לחדור לישראל. בנוסף, הותקפו כלי שיט ימיים של חמאס.

הפלגים הפלסטינים איימו בהרחבת טווח ירי הרקטות לאשדוד ובאר שבע ואמרו כי המטח לעבר אשקלון הוא תגובה להפגזת מבני חמאס. גיוס אנשי מילואים למערך כיפת ברזל ופיקוד העורף החל.

נועם אמיר ואסף גבור

נועם אמיר ואסף גבור


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.